Unirea Urziceni nu a avut emotii la Ploiesti

3 Aprilie 2010
557 Vizualizari | 0 Comentarii
Unirea Urziceni s-a impus fara probleme la Ploiesti, dupa ce a invins Astra cu 2-0. Golurile ialomitenilor au fost marcate de Galamaz, in prima repriza, si Rusescu in partea secunda a meciului. Partida nu a fost una spectaculoasa, fiind chiar monotona pe alocuri, cele doua formatii nedorind sa riste prea mult. Primele minute au fost dominate autoritar de pitesteni, care i-au tinut pe jucatorii Urziceniului in propria jumatate pana aproape de minutul 10 al intalnirii. Conform Onlinesport, Unirea a echilibrat rapid jocul si a inceput apoi sa urce din ce in ce mai periculos in jumatatea adversa, dar fara a inregistra si ocazii de gol. Deschiderea de scor a venit putin dupa prima jumatate de ora, cand George Galamaz a primit o centrare perfecta dintr-un corner de pe stanga de la Paduretu si a inscris cu o lovitura de cap de la bara a doua. Repriza secunda a fost si ea saraca in faze de poarta. S-a jucat mai mult in zona mediana, cu rare urcari in ofensiva. Cele mai importante faze ale partii secunde sunt accidentarea lui Galamaz din minutul 60 si golul lui Raul Rusescu, 10 minute mai tarziu, cand responsabil cu pasa decisiva a fost Frunza. Cu doua goluri diferenta in avantaj, ialomitenii n-au mai fortat pe final de meci, dorind mai mult sa-si conserve victoria, in timp ce jucatorii Astrei n-au reusit sa pericliteze poarta lui Daniel Tudor, elevii lui Nicolo Napoli epuizand combustibilul in ultimele minute.

Page time :0.2533 (s) | 22 queries | Mysql time :0.112857 (s)