Vara fierbinte pentru Daniel Niculae si Marica

26 Iulie 2010
802 Vizualizari | 0 Comentarii
Daniel Niculae
Daniel Niculae continua evolutiile bune din sezonul trecut. Chiar daca a schimbat echipa, Nico reuseste sa impresioneze si in tricoul celor de la AS Monaco. Fostul atacant rapidist a oferit o pasa de gol si a obtinut o lovitura de la 11 metri in meciul pe care Monaco l-a pierdut, scor 2-3, in deplasare cu Benfica. Airton a deschis scorul pentru gazde in minutul 30, insa Sabgo a egalat din pasa lui Niculae, in minutul 42. Trei minute mai tarziu, Niculae a obtinut un penalty transformat de Mongongu. Dupa pauza, Benfica si-a revenit si a preluat conducerea, dupa reusitele lui Aimar, din minutul 50, si Carodozo, din minutul 62. Si Marica are o vara fierbinte. Atacantul roman a fost declarat jucatorul meciului la finala Uhrencup, turneu organizat în Grenchen (Elvetia) si care a fost castigat de VfB Stuttgart datorita celor doua goluri marcate de roman în ultimul act, cu Young Boys Berna, scor 2-1, informeaza site-ul oficial al clubului german. Marica a fost integralist si a înscris în minutele 62 si 77. Pentru Young Boys Berna a marcat Albert Spahiu, în minutul 55. "Sunt fericit ca am castigat si ma gandesc deja la urmatoarea editie. Nu doar eu am castigat meciul, ci întreaga echipa. Christian Gross este un antrenor foarte bun, cu multa inteligenta. El ne solicita în fiecare zi. Munca alaturi de el este foarte grea, dar beneficiem cu totii de pe urma antrenamentelor", a declarat Ciprian Marica.

Page time :1.0458 (s) | 22 queries | Mysql time :0.899403 (s)