Actualitate

Vezi aici, LIVE TEXT, meciul CFR Cluj – CSM Poli Iasi, scor 1-0

Publicat: 14 oct. 2016
1

90′ Fluier final, scor 1-0!
90’+2 ArbitrulAdrian Viorel Cojocaru fluiera o pozitie de ofsaid la Filipe Nascimento (CFR).
90’+1 Gianmarco Piccioni (Poli Iasi) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
90’+1 Pe Dr. Constantin Radulescu, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 3 minute la Repriza a doua.
86′ Tiago Lopes (CFR)incaseaza un galben de la arbitrul Adrian Viorel Cojocaru.
84′ Vasile Miriuta (CFR) face schimbare: Tomislav Gomeltil inlocuieste pe Cristian Bud.
79′ Billel Omrani (CFR) suteaza pe poarta, dar intervine goalkeeperul.
77′ Tomislav Sorsa (CFR) este surprins in ofsaid.
76′ Tomislav Sorsa (CFR) se afla in ofsaid.
75′ Gianmarco Piccioni il inlocuieste pe Lukacs Bole la Poli Iasi.
75′ Vasile Miriuta il introduce pe Andrei Muresan in locul lui Ionut Larie.
73′ Arbitrul Adrian Viorel Cojocaru a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Vasile Gheorghe.
72′ Andrei Cristea (Poli Iasi) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.
71′ Alexandru Tiganasu de la Poli Iasi reuseste un sut, care este blocat insa de apararea din CFR.
70′ Razvan Horj este avertizat!
69′ Galben pentru Andrei Cristea!
68′ Billel Omrani (CFR) castiga un duel aerian, dar trimite cu capul mult peste.
66′ Cartonas galben pentru Cristian Bud.
65′ Iese Alexandru Ciucur, intra Vasile Gheorghe.
64′ Cristian Bud (CFR) trimite la poarta, fara rezultat insa.
61′ Poli Iasirespinge lovitura lui Tiago Lopes.
60′ Schimbare la CFR, intra Billel Omrani in locul lui Juan Carlos.
58′ Goooool! Filipe Nascimento inscrie, iar CFR conduce, 1-0!
53′ Tomislav Sorsa de la CFR este fluierat in pozitie de ofsaid.
53′ Schimbare la oaspeti, Alexandru Boiciuc il inlocuieste pe Catalin Stefanescu.
52′ Andrei Cristea (Poli Iasi) este semnalizat in pozitie de ofsaid.
49′ Juan Carlos de la CFR gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.
46′ A doua repriza a meciului abia a inceput.

45′ Se incheie prima repriza.
43′ CFR este in ofsaid.
43′ Filipe Nascimento (CFR) executa un corner.
42′ Adrian Viorel Cojocaru acorda corner pentru CFR.
41′ Incearca Juan Carlos dar nu nimereste poarta.
37′ Adrian Viorel Cojocaru fluiera ofsaid la Alexandru Ciucur.
37′ Filipe Nascimento (CFR) bate un corner.
36′ Andrei Peteleu trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru CFR.
34′ CFR in atac, Cristian Bud trage, dar scorul ramane acelasi.
33′ Ionut Larie trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Dr. Constantin Radulescu.
32′ Osfaid la Andrei Cristea (Poli Iasi).
32′ CFR preseaza si Juan Carlos prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.
29′ CFR are un corner, Filipe Nascimentose pregateste sa il execute.
24′ Lovitura de colt pentru CFR.
24′ Suteaza Alexandru Ciucur, dar nu nimereste poarta.
23′ Cristian Bud(CFR) loveste mingea cu capul, dar lovitura este respinsa de defensiva.
19′ Arbitrul Adrian Viorel Cojocaru a acordat o lovitura de la colt pentru CFR. Executa Filipe Nascimento.
19′ Cristian Bud incearca un sut, dar cei de la Poli Iasi reusesc sa respinga.
17′ Andrei Cristea (Poli Iasi) e aproape de gol, cu o lovitura de cap, dar balonul e respins de apararea adversa.
16′ Tiago Lopes (CFR) prinde un sut, dar rateaza tinta.
12′ Alexandru Cretu (Poli Iasi) suteaza, dar rateaza tinta.
9′ Poli Iasi este in atac dar CFR reuseste sa se apere.
7′ Osfaid la Cristian Bud.
4′ Incursiunea lui Cristian Bud este respinsa de defensiva celor de la Poli Iasi.
3′ CapCristian Bud (CFR), mingea este respinsa.
1′ Arbitrul de azi, Adrian Viorel Cojocaru, a dat startul partidei.

Fara infrangere de 9 meciuri in Liga 1, CFR Cluj da astazi peste CSM Politehnica Iasi, formatie care tocmai s-a despartit de Nicolo Napoli.

CFR n-a pierdut nici un meci in fata iesenilor. In cele 10 intalniri directe din ultimii 11 ani CFR s-a impus de 3 ori, iar restul de 7 meciuri s-au terminat la egalitate.

In acest moment cele doua sunt vecine de clasament. CFR e pe 8, cu 14 puncte, avand in vedere ca a inceput sezonul cu -6 puncte, in timp ce CSM Poli Iasi este pe 9, cu 12 puncte.

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu – L. Rus, Nascimento – Tomislav Sorsa, Juan Ruiz, Nouvier – Bud

Rezerve: Vatca, Ene, A. Muresan, Gomelt, A. Paun, Al. Chirita, Omrani

Poli Iasi: Grahovac – I. Voicu, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu – Mitic, Al. Cretu – Al. Ciucur, Stefanescu, Bole – A. Cristea

Rezerve: Caparco, Piccioni, V. Gheorghe, Chelaru, Boiciuc, Bosoi, Badic