Actualitate

VEZI AICI, LIVE TEXT, meciul CSM Poli Iasi – FC Botosani, scor 0-1

Publicat: 11 sept. 2016
1

90′ Final de meci, se termina 0-1!
90’+4 Eliminare! Ionut Voicu ia al doilea galben in acest meci si e trimis la vestiare!
90’+2 Istvan Fulop (Botosani)incaseaza un galben de la arbitrul Alexandru Dan Tudor.
90’+2 Botosani se grabeste si este surprinsa in ofsaid.
90’+1 Galben pentru Victoras Astafei (Botosani).
90’+1 Pe Stadionul Emil Alexandrescu, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 3 minute la Repriza a doua.
89′ Poli Iasi este in ofsaid.
88′ Pe Stadionul Emil Alexandrescu, Poli Iasi este penalizata pentru ofsaid.
84′ Poli Iasi face o schimbare: Alexandru Boiciuc in locul lui Andrei Cristea.
81′ Poli Iasi preseaza in atac, dar arbitrul Alexandru Dan Tudor fluiera prompt ofsaid.
79′ Leo Grozavu (Botosani) face schimbare: Deivydas Matuleviciusil inlocuieste pe Catalin Golofca.
74′ Poli Iasi este surprinsa in ofsaid.
71′ Poli Iasi ataca periculos si Lukacs Bole suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
69′ Stelian Nicolae Cucu il inlocuieste pe Mihai Catalin Bordeianu la Botosani.
67′ Alexandru Dan Tudor acorda corner pentru Botosani.
64′ Istvan Fulop trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Botosani.
62′ Catalin Golofca (Botosani) prinde un sut, dar rateaza tinta.
62′ Trage Istvan Fulop dar balonul trece pe langa poarta.
61′ Ionut Voicu este avertizat!
59′ Poli Iasi ataca prin Marian Tarsa. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
58′ Botosani este fluierata in ofsaid.
58′ Botosani are un corner, Istvan Fulopse pregateste sa il execute.
58′ Victoras Astafei (Botosani) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.
56′ Leo Grozavu face o schimbare, Mihai Roman il inlocuieste pe Andrei Herghelegiu.
55′ Poli Iasi avanseaza in atac si Alexandru Tiganasu trage spre poarta. Botosani se descurca, lovitura e blocata de un aparator.
54′ Cartonas galben pentru Andrei Andonie Burca.
52′ Botosani avanseaza in atac si Istvan Fulop reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
52′ Botosani are un corner, Istvan Fulopse pregateste sa il execute.
50′ Incercare a lui Vasile Gheorghe, dar nu e gol.
46′ Nicolo Napoli il introduce pe Marian Tarsa in locul lui Catalin Stefanescu.
46′ Iese Alexandru Ciucur, intra Vasile Gheorghe.
46′ A inceput repriza a doua.
45′ E finalul primei reprize, jucatorii pleaca la vestiare.
45’+1 1 minute de prelungire pe Stadionul Emil Alexandrescu.
45’+1 Catalin Golofca este avertizat de Alexandru Dan Tudor!
42′ Alexandru Dan Tudor acorda corner pentru Poli Iasi.
40′ Galben pentru Andrei Cristea!
39′ Mihai Catalin Bordeianu (Botosani) suteaza pe poarta, dar rateaza.
37′ Botosani avanseaza prin Catalin Golofca, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
34′ Lovitura de colt pentru Botosani.
33′ Poli Iasi in atac, Lukacs Bole trage, dar scorul ramane acelasi.
33′ Incursiunea lui Andrei Cristea este respinsa de defensiva celor de la Botosani.
31′ George Miron (Botosani) este avertizat de arbitru.
23′ Victoras Astafei (Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
22′ Cosmin Frasinescu (Poli Iasi) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!
21′ Gabriel Vasvari de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
21′ Marius Mihalache (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Alexandru Dan Tudor cu primul cartonas galben.
19′ Istvan Fulop (Botosani) bate un corner.
19′ Gabriel Vasvari (Botosani) suteaza, dar nu, nu e gol.
16′ Frumoasa pasa lui Andrei Alexandru Patache la gol!
16′ Gol! Botosani conduce acum, 0-1!
14′ Andrei Cristea (Poli Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.
11′ Andrei Cristea (Poli Iasi) se afla in ofsaid.
11′ Andrei Cristea trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
2′ Lovitura de cap a lui Alexandru Tiganasu nu prinde cadrul portii pentru Poli Iasi.
2′ Lukacs Bole (Poli Iasi) executa un corner.
1′ Arbitrul de azi, Alexandru Dan Tudor, a dat startul partidei.

Fara victorie in ultimele cinci meciuri oficiale, CSM Poli Iasi spera sa puna punct acestei perioade de „seceta„, astazi, in Copou, in derby-ul moldav cu FC Botosani (ora 18:00, Digi Sport 1 si Dolce Sport 1). Cele doua formatii sunt vecine de clasament, au avut un start bun de sezon si au ca obiectiv declarat accederea in play-off. Daca gazdele sunt recunoscute pentru rigurozitatea defensiva, botosanenii au dovedit un apetit ofensiv de invidiat in acest start de campionat, echipa lui Leo Grozavu avand cele mai multe goluri marcate in Liga I in primele sase etape.

Chiar daca Iasul nu a castigat in ultimele cinci meciuri oficiale, antrenorul Nicolo Napoli sustine ca nu sunt motive de ingrijorare. Echipa din Copou ocupa locul 5 in clasament dupa sase etape, iar tehnicianul italian este multumit de cele 9 puncte obtinute pana acum. Napoli inca nu s-a decis in ce sistem va aborda meciul de duminica cu FC Botosani, dar indiferent de tactica asteapta un joc bun de la elevii sai, incununat cu o victorie.