Actualitate

Vezi aici, LIVE TEXT, meciul CSM Poli Iasi – Pandurii Targu Jiu: 3 – 2

Publicat: 20 sept. 2016
1

90′ Gata si repriza secunda, meciul se incheie 3-2!
90’+4 Narcis Badic (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.
90’+3 George Tucudean (Pandurii Tg. Jiu) suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.
90’+2 Liviu Antal (Pandurii Tg. Jiu) suteaza pe poarta, dar rateaza.
90’+1 Liviu Antal (Pandurii Tg. Jiu) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.
90’+1 Se arata4 minute de prelungire.
90′ Eliminare! Ionut Voicu vede al doilea galben!
87′ Ionut Voicu revine pe teren.
87′ Se reia meciul pe Stadionul Emil Alexandrescu.
87′ Arbitrul Lucian Rusandu nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Ionut Voicu de la Poli Iasi este inca intins pe gazon.
85′ Poli Iasi face o schimbare: Gabriel Bosoi in locul lui Alexandru Ciucur.
84′ Lucian Rusandu fluiera ofsaid la Liviu Antal.
81′ Lucian Rusandu ii arata galben lui George Tucudean!
81′ Narcis Badic trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.
77′ Narcis Badic (Poli Iasi) suteaza, dar rateaza tinta.
77′ Bogdan Ungurusan, de la oaspeti, vede cartonasul galben.
76′ Galben pentru Alexandru Tiganasu (Poli Iasi).
73′ Gianmarco Piccioni trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
71′ George Tucudean ii ia locul lui Ovidiu Herea pentru Pandurii Tg. Jiu.
70′ Ovidiu Herea (Pandurii Tg. Jiu) este surprins in ofsaid.
70′ Poli Iasi in atac, Gianmarco Piccioni trage, dar scorul ramane acelasi.
70′ Poli Iasirespinge lovitura lui Christian Obodo.
66′ Nicolo Napoli (Poli Iasi) face schimbare: Narcis Badicil inlocuieste pe Vasile Gheorghe.
62′ Gooool! Gianmarco Piccioni inscrie si isi aduce echipa in avantaj, 3-2!
60′ Petre Grigoras face o schimbare, Lucian Sanmartean il inlocuieste pe Alexandru Rauta.
60′ Adelin Parcalabu intra in locul lui Rodemis Trifu.
57′ Excelent asist a lui Bogdan Ungurusan!
57′ Gooool! Valentin Marius Alexandru egaleaza cu o lovitura de cap si scorul este 2-2!
55′ Pandurii Tg. Jiu ataca prin Ovidiu Herea. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
53′ Gol! Poli Iasi in avantaj, 2-1!
52′ Trage Gianmarco Piccioni dar balonul trece pe langa poarta.
48′ Vasile Gheorghe (Poli Iasi) bate un corner.
46′ Gata pauza, intram in partea secunda a meciului!
45′ Final de prima repriza.
45’+3 Lucian Rusandu acorda corner pentru Poli Iasi.
45’+2 Arbitrul Lucian Rusandu a acordat o lovitura de la colt pentru Pandurii Tg. Jiu. Executa Rodemis Trifu.
45’+1 2 minute, pierdute din cauza intreruperilor, vor fi adaugate la Prima repriza.
37′ Ionut Voicu (Poli Iasi) este avertizat de arbitru.
37′ Sutul lui Vasile Gheorghe nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.
35′ Gol! Alexandru Ciucur egaleaza, 1-1!
32′ Incearca Gianmarco Piccioni dar nu nimereste poarta.
31′ Liviu Antal (Pandurii Tg. Jiu) trimite la poarta, fara rezultat insa.
29′ Vasile Gheorghe (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Lucian Rusandu cu primul cartonas galben.
28′ Rodemis Trifu (Pandurii Tg. Jiu) executa un corner.
28′ Jordy Buijs de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
27′ Lovitura de colt pentru Pandurii Tg. Jiu.
27′ Pandurii Tg. Jiu ataca periculos si Ovidiu Herea suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.
26′ Incursiunea lui Liviu Antal este respinsa de defensiva celor de la Poli Iasi.
22′ Ovidiu Herea este avertizat de Lucian Rusandu!
20′ ArbitrulLucian Rusandu fluiera o pozitie de ofsaid la Vasile Gheorghe (Poli Iasi).
18′ Bogdan Ungurusan a reintrat pe teren.
17′ ArbitrulLucian Rusandu reia jocul.
16′ Jocul a fost intrerupt pentru cateva momente pentru a vedea ce s-a intamplat cu Bogdan Ungurusan, care are grimase de durere.
11′ Nikola Vasiljevic (Pandurii Tg. Jiu)incaseaza un galben de la arbitrul Lucian Rusandu.
10′ Incercare a lui Gianmarco Piccioni, dar nu e gol.
8′ Cartonas galben pentru Alexandru Boiciuc.
6′ Nicolo Napoli (Poli Iasi) l-a schimbat pe Madalin Ciuca care are grimase de durere dupa o accidentare suferita mai devreme. Ante Saric e cel care i-a luat locul.
5′ Gol! Pandurii Tg. Jiu conduce acum, 0-1!
4′ Poli Iasi are un corner, Alexandru Tiganasuse pregateste sa il execute.
4′ Jocul a fost reluat.
2′ Jocul e intrerupt din cauza accidentarii lui Madalin Ciuca.
1′ Repriza 1.

Fara victorie în ultimele sapte meciuri oficiale, CSM Poli Iasi are sansa de a se reabilita în fata propriilor fani în meciul de astazi, cu Pandurii Targu Jiu. Elevii lui Nicolo Napoli au nevoie ca de aer de cele trei puncte cu gorjenii pentru a nu se rupe de plutonul fruntas. Iesenii au pierdut ultimele doua partide si nu îsi mai pot permite un nou pas gresit în Copou, în conditiile în care urmeaza o noua deplasare de foc, pe terenul campioanei Astra.

Antrenorul Nicolo Napoli a declarat ca nu îsi explica acest recul al echipei si a pus seria de rezultate negative pe seama unui blocaj psihologic. ”Ne asteapta un meci foarte dificil, împotriva unei formatii cu fotbalisti buni, tehnici, experimentati, cu un antrenor foarte bun. Noi venim dupa o perioada lunga fara victorie si vom încerca sa facem un joc foarte bun si sa luam cele trei puncte. Nu stiu ce se întampla, echipa intra în teren cu frica, nu reusim sa legam patru-cinci pase consecutive. Mereu vorbesc cu ei sa joace mai simplu, sa joace fara frica, pentru ca avem o echipa foarte experimentata, dar asta nu se întampla. Avem nevoie de o atitudine foarte buna în meciul cu Pandurii, pentru a obtine trei puncte. Sper ca maine jucatorii mei sa fie concentrati, sa se gandeasca ca am jucat bine timp de doi ani, ca ne-am creat ocazii de gol. Vorbesc mereu cu ei, jucati fotbal, ca este meseria voastra. Poate ca este si ceva psihologic, altfel nu îmi explic”, a declarat Nicolo Napoli.

Tehnicianul a facut apel la public sa sustina echipa în aceste momente grele: ”Suporterii au creat un slogan ‘Uniti vom învinge’. Sa fie alaturi de echipa lor, sa fie alaturi de jucatori în aceste momente grele. Sa fie suporteri adevarati! Poate sa strige demisia antrenorului, asta e meseria noastra. Eu încerc sa-mi fac meseria mereu foarte bine”.  Napoli nu va conta în acest meci pe Mihalache, Martin si Andrei Cristea, toti absentand din motive medicale. Fata de meciul cu Dinamo, va reintra capitanul Ionut Voicu. Meciul dintre CSM Poli Iasi si Pandurii Targu Jiu, din etapa 9 a Ligii I de fotbal se va disputa astazi, de la ora 18.00, pe stadionul Emil Alexandrescu, din Copou. Chiar daca afara ploua, organizatorii partidei au anuntat ca accesul spectatorilor cu umbrele in stadion este interzis, aceasta fiind o decizie luata de Liga Profesionista de Fotbal (LPF).