Actualitate

Vezi aici, LIVE TEXT, meciul CSMS Iasi – CSU Craiova: 3 – 0 FOTO

Publicat: 03 apr. 2016
Astazi, de la ora 18.00, CSMS Iasi va incerca sa faca un pas mare spre o calificare istorica in cupele europene. Fara victorie pe teren propriu in anul 2016, fotbalistii de la CSMS Iasi pot ajunge in aceasta seara pe primul loc in play-off, daca vor castiga partida impotriva formatiei CSU Craiova. Meciul se va disputa de la ora 18:00, pe stadionul Emil Alexandrescu din Copou si va fi televizat de Digi Sport 1, Look TV si Dolce Sport.

Vezi si CSMS lupta pentru play-off si la futsal! Cu cine jucam maine?
Inaintea partidei de astazi, iesenii au de recuperat 2 puncte fata de Craiova, gruparea olteana ocupand acum primul loc din play-out, pozitie care asigura participarea in cupele europene. Constienti de importanta celor trei puncte puse in joc in meciul cu CSU Craiova, de duminica, oficialii clubului CSMS Iasi au decis sa lase intrarea libera pentru spectatori. Astfel, conducatorii Iasului spera ca publicul sa vina intr-un numar cat mai mare la stadionul din Copou, pentru a-i purta pe elevii lui Nicolo Napoli spre prima victorie pe teren propriu in acest an.

La meci sunt asteptati peste 6.000 de spectatori.

90′ Final, 3-0!
90’+2 CS Universitatea Craiova avanseaza in atac si Virgil-Andrei Ivan reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
90’+1 Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) prinde un sut, dar rateaza tinta.
90’+1 Se arata 3 minute de prelungire.
88′ Incercare a lui Hristo Zlatinski, dar nu e gol.
83′ Schimbare la gazde: Bojan Golubovic e inlocuit de Gomo Onduku.
82′ Vasile Gheorghe (CSMS Iasi) bate un corner.
81′ Iese Simon Moise Mazarache, intra Robert Petre.
79′ Alexandru Tiganasu (CSMS Iasi) este avertizat de arbitru.
78′ Gol! CSMS Iasi mareste avantajul, 3-0!
77′ Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) suteaza pe poarta, dar rateaza.
76′ Schimbare la oaspeti, Andrei Dumitras il inlocuieste pe Apostol Popov.
75′ Madson, de la oaspeti, vede cartonasul galben.
75′ CSMS Iasi avanseaza prin Lukacs Bole, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
72′ Lovitura de colt pentru CS Universitatea Craiova.
72′ Se pare ca Azdren Llullaku (CSMS Iasi) nu mai poate continua. Este inlocuit de Azdren Llullaku.
71′ Azdren Llullaku a revenit pe teren.
71′ Partida este din nou in desfasurare.
70′ Jocul e intrerupt din cauza accidentarii lui Azdren Llullaku.
67′ Incearca Simon Moise Mazarache dar nu nimereste poarta.
62′ Alexandru Cretu ii ia locul lui Andrei Cristea pentru CSMS Iasi.
61′ Vasile Gheorghe (CSMS Iasi) a fost avertizat cu galben.
59′ Alexandru Baluta ii ia locul lui Andrei Herghelegiu.
59′ Apostol Popov (CS Universitatea Craiova) trimite pe langa poarta.
55′ CS Universitatea Craiova are un corner, Hristo Zlatinskise pregateste sa il execute.
54′ Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) suteaza, dar nu, nu e gol.
54′ Faza importanta, dar CSMS Iasi indeparteaza pericolul dupa sutul lui Nuno Rocha (CS Universitatea Craiova).
52′ Adrian Viorel Cojocaru acorda corner pentru CSMS Iasi.
50′ Hristo Zlatinski loveste bara transversala! Ocazie mare pentru CS Universitatea Craiova.
46′ Apostol Popov (CS Universitatea Craiova) este surprins in ofsaid.
46′ A inceput partea secunda a partidei de la Iasi.
45′ Pauza pe Stadionul Emil Alexandrescu.
40′ Arbitrul Adrian Viorel Cojocaru a acordat o lovitura de la colt pentru CSMS Iasi. Executa Andrei Cristea.
40′ Andrei Cristea (CSMS Iasi) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.
39′ Trage Lukacs Bole dar balonul trece pe langa poarta.
35′ CSMS Iasi preseaza in atac, dar arbitrul Adrian Viorel Cojocaru fluiera prompt ofsaid.
29′ Assistul ii apartine lui Alexandru Tiganasu!
29′ Gooool! Frumoasa finalizare a lui Bojan Golubovic! Poli Iasi in avantaj, 2-0!
27′ Ionut Voicu (Poli Iasi) a fost avertizat de catre arbitrul Adrian Viorel Cojocaru cu primul cartonas galben.
26′ Hristo Zlatinski (CS Universitatea Craiova) suteaza pe poarta, dar intervine goalkeeperul.
25′ Simon Moise Mazarache trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
25′ CSMS Iasi este in atac dar CS Universitatea Craiova reuseste sa se apere.
21′ Lukacs Bole (CSMS Iasi) executa un corner.
21′ Lukacs Bole (CSMS Iasi) trimite la poarta, fara rezultat insa.
5′ Vasile Gheorghe de la CSMS Iasi pare a fi in regula si revine pe teren.
4′ Meciul a fost reluat.
4′ I se acorda ingrijiri medicale lui Vasile Gheorghe de la CSMS Iasi si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.
3′ Vasile Gheorghe (CSMS Iasi) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.
2′ Gooool! Vasile Gheorghe inscrie si isi aduce echipa in avantaj, 1-0!