Actualitate

VEZI AICI, LIVE TEXT, meciul CSMS Iasi – FC Botosani, 1 – 0

Publicat: 29 nov. 2015
1
90′ Gata! S-a terminat 1-0!

90’+2 Sut bun al lui Alexandru Cretu, dar fara rezultat.

90’+1 3 minute de prelungire.

90’+1 Alexandru Cretu trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.

90′ Nicolo Napoli (Poli Iasi) face schimbare: Alexandru Cretuil inlocuieste pe Vasile Gheorghe.

87′ George Radulescu ii arata galben lui Quenten Martinus!

87′ Gonzalo Cabrera (Botosani) trimite la poarta, fara rezultat insa.

83′ Petre Daniel Ivanovici trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Emil Alexandrescu.

83′ Schimbare la gazde, Gabriel Bosoi il inlocuieste pe Gomo Onduku.

77′ Mergim Neziri ii ia locul lui Florin Plamada pentru Botosani.

71′ George Radulescu acorda corner pentru CSMS Iasi.

71′ Gomo Onduku (Poli Iasi) suteaza pe poarta, dar rateaza.

70′ Bojan Golubovic (Poli Iasi) prinde un sut, dar rateaza tinta.

70′ Incercare a lui Vasile Gheorghe, dar nu e gol.

68′ Cristian Pustai face o schimbare, Quenten Martinus il inlocuieste pe Sergiu Popovici.

64′ Marius Ovidiu Mihalache trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Poli Iasi.

63′ Lukacs Bole (Poli Iasi) executa un corner.

62′ Incearca Istvan Fulop dar nu nimereste poarta.

60′ Lukacs Bole (Poli Iasi) bate un corner.

60′ Arbitrul George Radulescu a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Lukacs Bole.

57′ Schimbare la Botosani, intra Gonzalo Cabrera in locul lui Gabriel Vasvari.

55′ Mihai Catalin Bordeianu (Botosani) suteaza pe poarta, dar intervine goalkeeperul.

51′ Bojan Golubovic trimite cu capul insa Botosani reuseste sa respinga.

49′ Mihai Catalin Bordeianu (Botosani) a revenit pe teren.

48′ Jocul a fost reluat.

47′ Jocul e intrerupt din cauza accidentarii lui Mihai Catalin Bordeianu.

46′ George Radulescu da startul reprizei 2!

45′ Pauza in Iasi.

45’+1 Galben pentru Gabriel Vasvari (Botosani).

44′ Goooool! CSMS Iasi face 1-0 datorita golului marcat de Vasile Gheorghe!

37′ Madalin Marius Ciuca (CSMS Iasi) castiga un duel aerian, dar trimite cu capul mult peste.

37′ George Radulescu acorda corner pentru CSMS Iasi.

37′ CSMS Iasi in atac, Lukacs Bole trage, dar scorul ramane acelasi.

34′ Lukacs Bole (CSMS Iasi) bate un corner.

24′ CSMS Iasi avanseaza in atac si Alexandru Tiganasu reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

17′ Botosani ataca prin Istvan Fulop. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

15′ Andrei Enescu este avertizat!

13′ Radoslav Dimitrov (Botosani) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

12′ Galben pentru Marius Ovidiu Mihalache!

8′ Botosani are un corner, Istvan Fulopse pregateste sa il execute.

7′ Se pare ca Cosmin Frasinescu (CSMS Iasi) nu mai poate continua. Este inlocuit de Cosmin Frasinescu.

6′ Bojan Golubovic de la CSMS Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

5′ Lovitura de colt pentru CSMS Iasi.

4′ Sutul lui Mihai Catalin Bordeianu nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Emil Alexandrescu.

4′ Gata, se joaca din nou!

2′ Cosmin Frasinescu este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

1′ Meciul este in desfasurare pe Stadionul Emil Alexandrescu.

Aflati pe val, dupa ce au luat 10 puncte in returul sezonului regulat din Liga I, fotbalistii de la CSMS Iasi au sansa sa intre din nou in calcule pentru o calificare in play-off. Pentru asta insa, jucatorii lui Nicolo Napoli trebuie sa invinga duminica seara, de la ora 18.00, pe FC Botosani, intr-un veritabil razboi pentru suprematie in Moldova.

Ca si in debutul campionatului, Iasul traverseaza in startul returului sezonului regulat o perioada foarte buna. Dupa 5 runde, elevii lui Nicolo Napoli impart prima pozitie intr-un clasament al returului, impreuna cu liderul Astra, Viitorul si Pandurii. Toate cele patru echipe au cate 10 puncte, fiind despartite de golaveraj. Patru victorii, doua remize si trei infrangeri este palmaresul iesenilor pe teren propriu in editia curenta. Interesant, stilul italian al lui Nicolo Napoli si-a facut din plin prezenta, dovada fiind si faptul ca atat succesele, cat si partidele pierdute au inregistrat o diferenta de doar un gol pe tabela. FC Botosani nu a mai castigat un meci pe teren advers din 12 aprilie, atunci cand s-au impus pe „Tineretului” din Brasov cu 1-0. Au urmat patru remize si opt infrangeri. De trei ori s-au intalnit pe prima scena CSMS Iasi si FC Botosani, de doua ori au terminat la egalitate, iar o data s-a impus trupa botosaneana.
Prima confruntare s-a consemnat pe 17 octombrie 2014, in Copou, si s-a incheiat cu scorul de 2-2. Cosereanu a deschis scorul pentru gazde, Martinus a egalat pana la pauza, Onduku a marcat imediat dupa reluarea jocului, dupa care Codoban a inchis tabela, acesta fructificand pasa primita de la Martinus. In returul editiei trecute, pe 25 aprilie 2015, cele doua au terminat fara goluri meciul de la Botosani. Pentru a atrage la stadion cat mai multi suporteri, sefii CSMS au decis ca intrarea la meciul din aceast` seara sa fie 10 lei, atat la peluze, cat si la tribune. Partida din etapa 19 a Ligii I de fotbal, dintre CSMS Iasi si FC Botosani se va disputa in aceasta seara, de la ora 18:00, pe stadionul Emil Alexandrescu din Copou, si va fi televizata de Digi Sport, Dolce Sport si Look TV.