Actualitate

VEZI AICI LIVE-TEXT, meciul de rugby Romania – Germania – 61:7 – MEGA GALERIE FOTO,VIDEO

Publicat: 12 mart. 2016

Min. 79: Fluier final al meciului

Min. 79: Tonita rateaza transformarea

Min. 78: Al treilea eseu pentru Kinikinilau 61-7

Min. 72: Tudorel Bratu transforma 56 – 7

Min. 71: Al doilea eseu pentru Kinikinilau 54-7

Min. 67: Transformare reusita pentru nemti 49-7

Min. 66: Germania reuseste primeu eseu 49-5

Min. 63: Vlaicu transforma 49-0

Min. 61: Eseu pentru Shennan 47-0

Min 56: Inca 3 puncte aduse de Vlaicu 42-0

Min. 52: Vlaicu duce scorul la 39-0

Min. 50: Eseu Kinikinilau 37-0

Min. 45: Eseu Burcea 32-0

Min. 40+1: Pauza

Min. 38: Vlaicul duce scorul la 27-0

Min. 36: Lucaci reuseste traseul dupa o faza extraordinara facuta de Capatana 25-0 (VIDEO mai jos)

Min. 33: Vlaicu reuseste transformarea 20-0

Min. 32: Clipe de sarbatoare pentru Ovidiu Tonita. La meciul de retragere, a reusit eseul 18-0

Min. 24: Inca trei puncte marcate de Vlaicu 13-0

Min. 15: Vlaicu mai aduce 3 puncte

Min. 9: Vlaicu aduce cele 2 puncte ale transformarii

Min. 8: Adrian Apostol reuseste eseul

Min. 1: Start al partidei

Nationala de rugby a Romaniei intalneste astazi, de la ora 14.00, formatia Germaniei, in Cupa Europeana a Natiunilor. Partida se disputa pe arena Emil Alexandrescu, din dealul Copoului, iar intrarea spectatorilor este libera. Acesta va fi meciul de retragere al lui Ovidiu Tonita care a bifat 15 selectii intre meciul cu Namibia, de la RWC 2003, si cel cu Italia, de la RWC 2007. Raportul dintre partidele castigate de „Stejari” cu el pe teren si cele pierdute este 12-3.

Echipele de start:

Romania: 1.Constantin Pristavita (Stiinta Baia Mare), 2. Eugen Capatana (Timisoara Saracens), 3. Horatiu Pungea (Oyonnax), 4. Valentin Poparlan (Timisoara Saracens), 5. Marius Antonescu (Tarbes) 6. Ovidiu Tonita (Carcassonne), 7. Viorel Lucaci (CSA Steaua Bucuresti) 8. Stelian Burcea (Timisoara Saracens) (C), 9. Valentin Calafeteanu (Timisoara Saracens), 10. Jody Rose (Timisoara Saracens), 11. Stephen Shennan (Timisoara Saracens), 12. Florin Vlaicu (Calvisano), 13. Paula Kinikinilau (Timisoara Saracens), 14. Adrian Apostol (Stiinta Baia Mare), 15. Ionut Botezatu (Stiinta Baia Mare)

Rezerve : 16. Andrei Radoi (Timisoara Saracens), 17. Mihai Dico (Stiinta Baia Mare), 18. Paul Rusu (CSM Stiinta Baia Mare), 19. Johan Van Heerden (Stiinta Baia Mare), 20. Andrei Gorcioaia (Valence d’Agen), 21. Tudorel Bratu (Dinamo), 22. Ovidiu Melniciuc (U Cluj), 23. Florin Ionita (CSA Steaua Bucuresti)

Germania: 1.Samy Fuchsel(Heidelberger RK), 2.Mika Tyumenev(Strasbourg), 3.Damien Tussac (Montauban) ,4.Michael Poppmeier(Heidelberger RK), 5.Robert May(TV Pforzheim), 6.Kehoma Brenner (Heidelberger RK), 7.Jaco Otto(Heidelberger RK), 8.Andriaan Theisinger(FS Cheetahs), 9.Sean Armstrong(c)(Heidelberger RK),10.Jeremy Te Huia(TV Pforzheim), 11.Hendrik Van Der Merwe (Heidelberger RK), 12.Tomas Van Gelderen(SC Neuenheim), 13.Paul Bosch(Heidelberger RK), 14.Samuel Harris (SC Neuenheim), 15.Raynor Parkinson(Heidelberger RK).

Rezerve:16. Gilles Valette(Cahors),17. Matthias Schosser(Aberdden),18. Jorn Schroder(TV Pforzheim), 19. Eric Marks(RC Aachen),20. Timo Vollenkemper(Heidelberger RK),21. Tim Menzel(Strasbourg), 22. Pierre Mathurin(Heidelberger RK),23. Pascal Fischer(Hannover 78).





Adauga un comentariu