Liga 1: CSM Poli Iasi intrerupe seria meciurilor fara victorie

20 Octombrie 2017
1669 Vizualizari | 0 Comentarii
CSM Politehnica Iasi Gaz Metan Medias
CSM Poli Iasi a castigat cu 2-0 pe terenul lui Gaz Metan Medias, in primul meci ale etapei a 15-a din Liga 1.
Primul gol a fost marcat in minutul 35 de Pedro Mendes, cu o reluare din fata portii.
Brazilianul Jo a stabilit scorul final in minutul 81, dupa o actiune superba pe cont propriu.
Dupa acest rezultat, CSM Poli Iasi ocupa locul 9, cu 18 puncte, in timp ce Medias este pe 13, cu 9 puncte.
Etapa urmatoare, CSM Poli Iasi va primi vizita Concordiei Chiajna, iar Gaz Metan Medias se va deplasa la CFR Cluj.
La mijlocul saptamanii viitoare, cele doua formatii vor evolua insa si in Cupa Romaniei.

LIVE TEXT
Centralul Sorin Andrei Antonie pune capat meciului. Scorul final este 0-2!
90+3' Fabian Lokaj este eliminat!
90+1' Dan Spataru de la Poli Iasi gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.
90+1' Vor fi 3 minute de prelungire.
90+1' Flavius Stoican (Poli Iasi) face schimbare: Salim Cisse il inlocuieste pe Jo.
88' Flavius Stoican face o schimbare, Vlad Andrei Danale il inlocuieste pe Pantiru Ionut Constantin.
87' Pantiru Ionut Constantin (Poli Iasi) suteaza, dar nu, nu e gol.
84' Galben pentru Narcis Iulian Badic (Poli Iasi).
83' Roberto Romeo (Gaz Metan) incaseaza un galben de la arbitrul Sorin Andrei Antonie.
81' Goooool! Se mareste diferenta, Jo tocmai a facut 0-2!
79' Schimbare la oaspeti: Platini e inlocuit de Dan Spataru.
74' Jo este avertizat!
72' Sorin Andrei Antonie acorda corner pentru Poli Iasi.
69' Sorin Andrei Antonie fluiera ofsaid la Poli Iasi.
65' Jo (Poli Iasi) reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.
61' Cristian Pustai (Gaz Metan) l-a schimbat pe Cristian Sirghi care are grimase de durere dupa o accidentare suferita mai devreme. Cristian Danci e cel care i-a luat locul.
61' Cristian Sirghi a reintrat pe teren.
60' Partida este din nou in desfasurare.
54' Fabian Lokaj trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
54' Cristian Pustai il introduce pe Bojan Golubovic in locul lui Nasser Chamed.
53' Cap Marius Ovidiu Mihalache dar balonul trece pe langa poarta.
53' Arbitrul Sorin Andrei Antonie a acordat o lovitura de la colt pentru Poli Iasi. Executa Pedro Mendes.
46' Gata pauza, intram in partea secunda a meciului!
46' Curtean Alexandru ii ia locul lui Emmerik De Vriese.
Se incheie prima repriza.
45+1' 1 minute vor fi adaugate la Prima repriza.
45' Poli Iasi ataca prin Jo. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
44' Poli Iasi preseaza in atac, insa sutul lui Jo nu gaseste poarta.
42' Ionut Neagu, de la gazde, vede cartonasul galben.
41' Nasser Chamed (Gaz Metan) suteaza, dar rateaza tinta.
38' Poli Iasi este surprinsa in ofsaid.
37' Gooool! Poli Iasi e in avantaj datorita reusitei lui Pedro Mendes!
34' Gaz Metan are un corner, Laurentiu Ionut Manolese pregateste sa il execute.
32' Fabian Lokaj este avertizat de Sorin Andrei Antonie!
29' Fabian Lokaj (Gaz Metan) trimite la poarta, fara rezultat insa.
29' Jo (Poli Iasi) revine pe teren dupa o usoara accidentare.
29' Cristian Sirghi e ok si revine pe teren.
28' Arbitrul Sorin Andrei Antonie a fluierat reluarea jocului.
26' Meciul de pe Stadionul Gaz Metan a fost intrerupt pentru cateva clipe. Jo este intins pe gazon si acuza o accidentare.
26' Arbitrul Sorin Andrei Antonie nu a fluierat inca reluarea jocului deoarece Cristian Sirghi de la Gaz Metan este inca intins pe gazon.
23' Filip Zderic (Gaz Metan) prinde un sut, dar rateaza tinta.
20' Sutul lui Platini nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Gaz Metan.
20' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.
20' Jo de la Gaz Metan are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.
17' Incearca Pedro Mendes dar nu nimereste poarta.
13' Poli Iasi se grabeste si este surprinsa in ofsaid.
12' Poli Iasi avanseaza spre poarta, dar arbitrul Sorin Andrei Antonie fluiera ofsaid.
9' Incercare a lui Cioinac Ionut Adrian, dar nu e gol.
8' Trage Platini dar balonul trece pe langa poarta.
2' Poli Iasi avanseaza in atac si Pantiru Ionut Constantin reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.
1' Nasser Chamed trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Gaz Metan.