Cel mai slab meci din 2017! CSM Poli a scos doar o remiza la Pandurii dupa un joc slab - VIDEO

21 Martie 2017
1363 Vizualizari | 0 Comentarii
Pandurii CSM Poli Iasi
Ultimul meci al etapei a 2-a din playout s-a incheiat fara goluri intre Pandurii Tg.Jiu si CSM Poli Iasi, rezultat in urma caruia gorjenii ajung in clasament pe loc direct retrogradabil.

Partida de la Turnu Severin a fost una putin spectaculoasa, cu o singura actiune notabila in prima parte la sutul lui Zaina pe langa poarta dupa o actiune personala in minutul 5. Gazdele au ratat deschiderea scorului in partea secunda la opt minute dupa reluare prin Hlistei. Scapat singur spre poarta, acesta a cautat coltul scurt cu un sut pe care Grahovac a reusit sa-l blocheze.

Ocazia meciului a apartinut insa oaspetilor la reluarea lui Stefanescu din fata portii din minutul 86. La o minge venita din dreapta si deviata usor de Golubovic, Stefanescu l-a luat la tinta pe portarul Stanca aflat pe centrul portii. Pentru Pandurii acesta a fost meciul cu numarul 400 in Liga 1.
Intalnirea disputata la Severin va ramane in istoria Ligii 1 drept partida cu cei mai putini spectatori.
Doar 45 de spectatori si-au cumparat bilet la aceasta disputa. In urma rezultatului de egalitate, Pandurii ajunge pe loc retrogradant, penultimul, cu 12 puncte. De partea cealalta, iesenii se mentin pe locul doi in clasamentul playout, cu 19 puncte.
Liga I de fotbal se intrerupe doua saptamani pentru meciul nationalei Romaniei cu Danemarca, din preliminariile Campionatului Mondial. Peste doua saptamani, sambata, 1 aprilie, CSM Politehnica Iasi va primi vizita formariei ACS Poli Timisoara.
Pandurii: Stanca - Samson, Ene, Ilie, Busu - Cioinac, Zaina - Hlistei, Surugiu, Firtulescu - Negrut.
Poli Iasi: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu - Rauta, Gheorghe - Bole, Cristea, Stefanescu - Golubovic
Pentru gorjeni, meciul din aceasta runda va fi al 400-lea pe prima scena din Romania.

Mediile de varsta ale celor doua loturi:
Pandurii - 24 ani si 3 luni; CSM Poli Iasi - 27 ani si o luna.

LIVE TEXT

Centralul Alexandru Dan Tudor fluiera sfarsitul meciului de pe Stadionul Municipal Drobeta-Turnu Severin . Scorul final este 0 - 0.
90+1' Schimbare la Poli Iasi, intra Ionut Constantin Pantiru in locul lui Catalin Stefanescu
90+1' Arbitrul Alexandru Dan Tudor va prelungi cu inca 4 minute.
86' Catalin Stefanescu (Poli Iasi) suteaza pe poarta, dar rateaza
85' Paul Pacurar (Pandurii Tg. Jiu) a fost avertizat de catre arbitrul Alexandru Dan Tudor cu primul cartonas galben
84' Flavius Stoican face o schimbare, Rodemis Trifu il inlocuieste pe Olivian Laurentiu Surugiu
80' Pandurii Tg. Jiu ataca prin Olivian Laurentiu Surugiu. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.
78' Jocul a fost reluat.
74' Gata, se joaca din nou!
74' Adelin Parcalabu il inlocuieste pe Dragos Firtulescu la Pandurii Tg. Jiu.
66' Flavius Stoican (Pandurii Tg. Jiu) face schimbare: Paul Pacurar il inlocuieste pe Catalin Florin Hlistei.
64' Iese Vasile Gheorghe, intra Milan Mitic
61' Catalin Florin Hlistei (Pandurii Tg. Jiu) executa un corner.
59' Alexandru Dan Tudor acorda corner pentru Pandurii Tg. Jiu.
53' Dragos Firtulescu trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.
46' A inceput partea secunda a partidei de la Drobeta-Turnu Severin.
Gata primele 45 de minute, e pauza.
41' Galben pentru Lukacs Bole (Poli Iasi)
25' Cartonas galben pentru Alexandru Rauta.
23' Pandurii Tg. Jiu are un corner, Catalin Florin Hlisteise pregateste sa il execute.
5' Ionut Bogdan Zaina (Pandurii Tg. Jiu) trimite pe langa poarta.
4' Lovitura de colt pentru Poli Iasi.