Local

Poli Iași a pierdut în fața echipei Hermannstadt cu scorul de 2-3

Publicat: 30 iun. 2020

90′ Oricare echipă putea fi câștigătoare azi, dar Hermannstadt a reușit să se impună.

90′ Arbitrul fluieră finalul meciului.

90′ Repunere pentru Poli Iași

90′ Jo Santos șutează din afara careului, dar ratează ținta.

90′ Doru Popadiuc de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Răzvan Dâlbea

90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

90′ David Caiado părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sorin Bușu.

90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 6

90′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Yazalde de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Sorin Serban

90′ Petrisor Petrescu de la Hermannstadt primeşte cartonaş galben pentru tragere de timp.

90′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui David Caiado

90′ Posesie: Poli Iași 53%, Hermannstadt 47%.

89′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

88′ Răzvan Dâlbea este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului

88′ Juan Pablo Passaglia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.

88′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Michael Omoh de la Poli Iași i-a pus piedică lui Jo Santos

87′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

87′ Repunere pentru Poli Iași

87′ Tiago Almeida de la Hermannstadt centrează, dar mingea iese în aut de poartă.

87′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

86′ Romario este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului

86′ Kevin Luckassen este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului

85′ Gabriel Debeljuh s-a accidentat şi e înlocuit de Petrisor Petrescu.

85′ Linas Klimavicius este penalizat pentru că l-a împins pe Yazalde

85′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

85′ Posesie: Poli Iași 52%, Hermannstadt 48%.

85′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

84′ Meciul se reia

84′ Gabriel Debeljuh este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.

84′ Gabriel Debeljuh este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.

84′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.

83′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

83′ Repunere pentru Hermannstadt

82′ Michael Omoh de la Poli Iași trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.

82′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.

82′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

81′ Răzvan Grădinaru e sub presiune, reușește să respingă

81′ Jo Santos trimite în careu din lovitură liberă

81′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași i-a pus piedică lui Jo Santos

80′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

80′ Posesie: Poli Iași 52%, Hermannstadt 48%.

79′ Cristiano e sub presiune, reușește să respingă

79′ Lucas Chacana de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..

79′ Poli Iași are o șansă bună de gol.

79′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

78′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

78′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

77′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

76′ Răzvan Dâlbea a dat pasa de gol.

76′ GOOOL! Gabriel Debeljuh trimite mingea din voleu direct în plasă.

76′ Răzvan Dâlbea de la Hermannstadt centrează excelent…

76′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

75′ Posesie: Poli Iași 52%, Hermannstadt 48%.

75′ Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă

75′ David Caiado de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.

75′ Romario îşi vede un şut deviat

75′ Gabriel Debeljuh de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.

75′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

74′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

73′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

73′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă

73′ Yazalde trimite o centrare.

73′ Hermannstadt are posesia.

72′ Raul Opurt trimite cu capul spre poartă, dar Denis Rusu e acolo și intervine.

72′ Tiago Almeida trimite o centrare.

71′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

71′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

70′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

70′ Posesie: Poli Iași 56%, Hermannstadt 44%.

70′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

69′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

69′ Repunere pentru Poli Iași

69′ Ousmane Viera de la Hermannstadt șutează din voleu, dar mingea se duce departe de poartă.

69′ Manuel De Iriondo îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.

69′ David Caiado trimite în careu din lovitură liberă

68′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași îl trage în jos pe Gabriel Debeljuh

68′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

68′ Repunere pentru Hermannstadt

67′ Michael Omoh de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.

67′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

66′ Repunere pentru Hermannstadt

66′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.

66′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Romario de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Lucas Chacana

65′ Linas Klimavicius e sub presiune, reușește să respingă

64′ Tiago Almeida este penalizat pentru că l-a împins pe Rodny Lopes Cabral

63′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

63′ Romario de la Hermannstadt îl trage în jos pe Michael Omoh

62′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

62′ Denis Rusu cere mingea

62′ Raul Opurt de la Hermannstadt trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.

62′ Răzvan Dâlbea distruge apărarea adversă cu o extraordinară pasă filtrantă.

61′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

61′ Manuel De Iriondo e sub presiune, reușește să respingă

61′ David Caiado trimite în careu din lovitură liberă

60′ Sorin Serban încasează un galben

60′ Intervenție necugetată. Sorin Serban îl faultează dur pe Yazalde.

60′ Posesie: Poli Iași 58%, Hermannstadt 42%.

60′ Jo Santos de la Hermannstadt preia slab mingea trimisă de un coechipier.

59′ Yazalde de la Hermannstadt trimite în careu.

59′ Un jucător de la Hermannstadt aruncă lung de la margine, de pe partea stângă, în careul advers.

59′ Repunere pentru Hermannstadt

59′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Lucas Chacana.

58′ Nicandro Breeveld părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Manuel De Iriondo.

58′ Linas Klimavicius de la Poli Iași are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă

58′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.

58′ Ionuț Stoica de la Hermannstadt îndepărtează pericolul cu un tackling bun

57′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.

57′ Poli Iași are posesia.

56′ GOOOL! Romario (Hermannstadt) înscrie de la penalty.

55′ Pentru că a jucat mingea cu mâna, Rodny Lopes Cabral primeşte cartonaş galben

55′ PENALTY! Rodny Lopes Cabral joacă balonul cu mâna în interiorul careului. Rodny Lopes Cabral protestează vehement, dar arbitrul nu reacționează.

55′ Posesie: Poli Iași 58%, Hermannstadt 42%.

55′ Denis Rusu scoate un gol ca și făcut! Raul Opurt era într-o poziție excelentă, dar Denis Rusu l-a blocat!

55′ Tiago Almeida de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.

55′ Tiago Almeida de la Hermannstadt încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar

54′ Gabriel Debeljuh controlează balonul cu mâna.

54′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

53′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

53′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă

53′ David Caiado trimite o centrare.

53′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

52′ Cristiano cere mingea

52′ Sorin Serban trimite o centrare.

52′ Şutul lui Nicandro Breeveld este blocat.

51′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce David Caiado de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru

51′ Repunere pentru Hermannstadt

50′ Michael Omoh execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă

50′ Posesie: Poli Iași 60%, Hermannstadt 40%.

50′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Tiago Almeida de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Michael Omoh

49′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

48′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

48′ Repunere pentru Hermannstadt

47′ Răzvan Grădinaru trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.

47′ Răzvan Grădinaru trece în dribling de adversari

47′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

47′ Raul Opurt de la Hermannstadt încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar

47′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

47′ Yazalde de la Hermannstadt faultează, lovindu-l pe Cosmin Frăsinescu cu cotul.

46′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

46′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

46′ Adrian Bălan părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Yazalde.

46′ A început repriza a doua.

45′ Duel echilibrat în prima repriză.

45′ S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize

45′ Posesie: Poli Iași 57%, Hermannstadt 43%.

45′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă

45′ David Caiado trimite o centrare.

45′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

45′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1

45′ Ousmane Viera de la Hermannstadt îl trage în jos pe Kevin Luckassen

45′ Posesie: Poli Iași 59%, Hermannstadt 41%.

44′ Hermannstadt pleacă pe contraatac.

44′ Ousmane Viera e sub presiune, reușește să respingă

44′ Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.

44′ Răzvan Grădinaru execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.

43′ Arbitrul fluieră. David Caiado îl atacă pe Răzvan Grădinaru de la spate și e lovitură liberă.

42′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

42′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

41′ Ovidiu Horsia a dat pasa de gol.

41′ GOOOL! Kevin Luckassen trimite mingea din voleu direct în plasă.

41′ Ovidiu Horsia trimite în careu din lovitură liberă

40′ Jo Santos încasează un galben

40′ Intervenție necugetată. Jo Santos îl faultează dur pe Rodny Lopes Cabral.

40′ Posesie: Poli Iași 58%, Hermannstadt 42%.

40′ Gabriel Debeljuh este penalizat pentru că l-a împins pe Cosmin Frăsinescu

39′ Hermannstadt are posesia.

38′ Gabriel Debeljuh controlează balonul cu mâna.

38′ Repunere pentru Hermannstadt

38′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.

37′ Gabriel Debeljuh este penalizat pentru că l-a împins pe Juan Pablo Passaglia

37′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.

37′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași execută un corner scurt, de pe partea stângă.

36′ Ovidiu Horsia îşi vede un şut deviat

36′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

36′ Ovidiu Horsia de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.

35′ Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.

35′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

35′ Posesie: Poli Iași 59%, Hermannstadt 41%.

34′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

34′ Jo Santos de la Hermannstadt trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.

34′ Hermannstadt are o șansă bună de gol.

33′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Tiago Almeida de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Sorin Serban

32′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

32′ Andrei Cristea este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului

32′ Meciul se reia

31′ Andrei Cristea s-a accidentat şi e înlocuit de Michael Omoh.

31′ Andrei Cristea este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.

30′ Andrei Cristea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.

30′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.

30′ Posesie: Poli Iași 58%, Hermannstadt 42%.

30′ Linas Klimavicius este penalizat pentru că l-a împins pe Gabriel Debeljuh

29′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

29′ Ousmane Viera e sub presiune, reușește să respingă

29′ Ovidiu Horsia trimite în careu din lovitură liberă

29′ Raul Opurt încasează un galben

29′ Intervenție necugetată. Raul Opurt îl faultează dur pe Kevin Luckassen.

28′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

28′ Alexandru Voda părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Tiago Almeida.

27′ Ousmane Viera este penalizat pentru că l-a împins pe Andrei Cristea

27′ Poli Iași are posesia.

26′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

25′ Repunere pentru Hermannstadt

25′ Alexandru Voda de la Hermannstadt îndepărtează pericolul cu un tackling bun

24′ Poli Iași are o șansă bună de gol.

24′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

23′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

23′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.

23′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

22′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

22′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

22′ Meciul se reia

22′ Răzvan Dâlbea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.

22′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.

21′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar

21′ Repunere pentru Hermannstadt

21′ Kevin Luckassen de la Poli Iași are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă

20′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.

20′ Alexandru Voda e sub presiune, reușește să respingă

20′ Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.

20′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

20′ Posesie: Poli Iași 52%, Hermannstadt 48%.

20′ Răzvan Dâlbea șutează din afara careului, dar Denis Rusu intervine.

19′ Romario de la Hermannstadt îi pasează unui coechipier.

19′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

18′ Kevin Luckassen de la Poli Iași îl trage în jos pe Ionuț Stoica

18′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

17′ Repunere pentru Hermannstadt

16′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași centrează, dar coechipierul său ajunge prea târziu la minge.

16′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

15′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

15′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

15′ Posesie: Poli Iași 56%, Hermannstadt 44%.

14′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.

13′ GOOOL! Alexandru Voda de la Hermannstadt marchează, după ce şutul său este deviat pe lângă portar.

13′ Cosmin Frăsinescu îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.

13′ David Caiado de la Hermannstadt execută un corner de pe partea stângă.

13′ Răzvan Grădinaru respinge în corner.

12′ Raul Opurt de la Hermannstadt încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar

12′ Hermannstadt încearcă să creeze o fază periculoasă.

11′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

11′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

10′ Posesie: Poli Iași 53%, Hermannstadt 47%.

10′ Poli Iași are posesia.

9′ Răzvan Grădinaru a dat pasa de gol.

9′ GOOOL! Kevin Luckassen, Poli Iași, înscrie cu o lovitură de cap.

9′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași centrează excelent…

9′ Răzvan Grădinaru de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..

9′ Poli Iași are o șansă bună de gol.

9′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Romario de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Ovidiu Horsia

8′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

8′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Răzvan Grădinaru de la Poli Iași i-a pus piedică lui Alexandru Voda

7′ Repunere pentru Hermannstadt

7′ Răzvan Grădinaru șutează din afara careului, dar ratează ținta.

6′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

6′ Ousmane Viera de la Hermannstadt faultează, lovindu-l pe Linas Klimavicius cu cotul.

6′ David Caiado trimite în careu din lovitură liberă

5 Posesie: Poli Iași 56%, Hermannstadt 44%.

5′ Nicandro Breeveld de la Poli Iași îl trage în jos pe Jo Santos

5′ Hermannstadt pleacă pe contraatac.

5′ Raul Opurt e sub presiune, reușește să respingă

5′ Răzvan Grădinaru trimite o centrare.

4′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.

4′ Andrei Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Ionuț Stoica

4′ Andrei Cristea de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.

4′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.

3′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Voda de la Hermannstadt i-a pus piedică lui Răzvan Grădinaru

3′ Romario este penalizat pentru că l-a împins pe Nicandro Breeveld

2′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.

2′ Hermannstadt aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.

1′ Ousmane Viera de la Hermannstadt îl trage în jos pe Ovidiu Horsia

1′ Ce teren prost! E denivelat și iarba lipsește în anumite zone

1′ O zi perfectă pentru fotbal, caldă și însorită.

1′ Hermannstadt are lovitura de începere, meciul a început.

0′ Arbitrul fluieră începutul partidei.

0′ Înainte de a începe meciul, jucătorii şi publicul păstrează un minut de reculegere.

0′ Bine aţi venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

Poli Iași – Hermannstadt, echipe de start:

Poli Iași: D. Rusu – Cabral, Frăsinescu, Klimavicius, S. Șerban – Grădinaru, Breeveld, Passaglia, Horșia – A. Cristea, Luckassen

Rezerve: T. Axinte – Mihalache, Fomba, Onea, De Iriondo, Chacana, D. Popadiuc, I. Cristea, Omoh

Antrenor: Mircea Rednic

Hermannstadt: Figueiredo – Al. Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – Caiado, Dâlbea, Romario Pires, Jo Santos – Debeljuh, Ad. Bălan

Rezerve: I. Pop – Tiago Almeida, Dobrosavlevici, S. Busu, L. Dumitriu, P. Petrescu, Yazalde Antrenor: Ruben Albes

Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iaşi)

Arbitru: Radu Petrescu (București) / Asistenți: Bogdan Gheorghe (București) și Alexandru Vodă (Alba Iulia)