Victor Hanescu, eliminat la US Open

4 Septembrie 2010
738 Vizualizari | 0 Comentarii
Victor Hanescu
Victor Hanescu, singurul jucator roman prezent pe tabloul principal de simplu la US Open, a fost eliminat in turul al doilea. Ajuns doar pentru a doua oara in turul secund la US Open, Victor Hanescu a fost invins, cu 6-7(2),4-6,2-6, de francezul Michael Llodra. A fost al doilea duel dintre cei doi, primul fiind castigat de roman, in urma cu sapte ani, chiar acasa la francez, pe zgura de la Roland Garros. Primul set a fost unul foarte lung, de 55 de minute, si s-a incheiat cu un tie-break, castigat de Llodra cu 7-2. Trei mingi de break a avut Victor in acest prim act, toate fiind anulate de adversarul sau. Hanescu si-a pierdut pentru prima data serviciul, in acest meci, in game-ul al treilea al mansei secunde, cand scorul era 1-1. El n-a vazut nici o minge de break in acest set, inchis la patru de francez. In actul al treilea s-a mers cap la cap pana la 2-2, dupa care a urmat o serie de patru game-uri castigate la rand de Llodra, acesta punand capat partidei dupa doua ore si zece minute. Pentru calificarea in turul al doilea, Victor va fi rasplatit cu 45 de puncte ATP si cu 31.000 de dolari.

Page time :0.1449 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020670 (s)