Victorie fara drept de apel pentru Poli

22 Iulie 2005
593 Vizualizari | 0 Comentarii
•FC Botosani - Politehnica Iasi 0-4 (0-1), in ultimul meci amical disputat aseara la Bucecea

Politehnica Iasi defileaza in meciurile de verificare. Dupa patru victorii consecutive in tot atatea jocuri disputate, fotbalistii lui Ionut Popa au obtinut aseara un nou succes facil. De aceasta data, Politehnica a invins cu scorul de 4-0 (1-0) divizionara B FC Botosani, intr-o partida amicala disputata aseara la Bucecea. Golurile formatiei pregatite de Ionut Popa au purtat semnatura jucatorilor Ciubancan (min. 40), Balba ('60, '70) si Pacurar ('77). In prima repriza, tehnicianul gruparii din dealul Copoului a trimis in teren urmatorul unsprezece: Branet, Onut, Ciobanu, Adrian Ilie (Raponi), Bordeanu, Arhire, Miclea, Gavatorta, Ciubancan (Rednic), Vrajitoarea, Onofras. Dupa pauza, Politehnica a intrat in teren in urmatoarea distributie: Plesca, Beceru, Ciobanu, Onut, Raponi, Toma, Mitruc, Rednic (Bogdanovici), Miclea, Stanciu, Bilba si Pacurar.