Victorie lejera a voleibalistelor

27 Noiembrie 2006
785 Vizualizari | 0 Comentarii
• Universitatea Cluj - Penicilina Iasi 0-3 (18, 17, 14), in etapa a X-a a Diviziei A1 de volei feminin
Inaintea confruntarilor cu granzii campionatului, voleibalistele de la Penicilina Iasi au efectuat un ultim antrenament oficial in deplasarea de la Universitatea Cluj. Fetele pregatite de antrenoarea Cati Covaliciuc s-au impus categoric, scor 3-0, la finalul unei partide care a durat putin peste o ora. Primul set a fost adjudecat de oaspete la 18, fiind si cel mai echilibrat act al meciului, dupa care Penicilina le-a cucerit si pe celelalte doua la 17 si la 14 si a obtinut un succes tonifiant inaintea meciurilor cu Dinamo Bucuresti, CSU Metal Galati si Stiinta Bacau. "Fetele au jucat foarte bine, am tratat jocul cu seriozitate si asta s-a vazut, pentru ca nu am avut nici o clipa emotii ca am putea ceda vreun set. De acum ramane sa ne concentram pe urmatoarele trei jocuri, foarte dificile, impotriva celor mai bune echipe din campionat, sa vedem ce putem obtine din aceste partide", a declarat directorul CS Penicilina, Nicu Roibescu. Pana la finalul sezonului regulat, Penicilina va mai primi vizita echipelor Dinamo Bucuresti si CSM Lugoj si se va deplasa la CSU Metal Galati si la Stiinta Bacau. Practic, din cele patru meciuri, iesencele pot obtine maxim o victorie cu nou promovata din Lugoj, fiind greu de crezut ca Mutascu si compania pot incurca socotelile granzilor Dinamo, Galati sau Bacau. In afara jocului de la Cluj, in etapa a X-a a Diviziei A1 de volei feminin, s-au mai inregistrat rezultatele: CS Rapid CFR Marfa Bucuresti - CSM Lugoj 3-1; Unic Piatra Neamt - Volei 2004 Constanta 3-0.

Page time :0.1402 (s) | 24 queries | Mysql time :0.031987 (s)