6 Noiembrie 2009
1544 Vizualizari | 0 Comentarii
Video CFR Cluj Sparta Praga 2 3
Afisat 17.16

CFR-ul a trait cea mai mare deziluzie in Europa League. A pierdut cu 3-2 meciul cu Sparta Praga dupa un gol primit in minutul 96. Echipa lui Conceicao pastreaza insa sanse la calificarea in primavara europeana. Golurile echipei CFR au fost reusite de Traore `25 si Dubarbier `90, in timp ce pentru cehi au punctat Holenda `6, `13 si Wilfried `90. La meci au fost prezenti 7.227 de spectatori, printre care si aproximativ 50 de sustinatori ai cehilor. Acestia din urma au aprins torte dupa ce Holenda a deschis scorul, dar si la golul "feroviarului" Traore, fiind potoliti dupa interventia fortelor de ordine. Fanii clujeni au scandat in mai multe randuri impotriva antrenorului Antonio Conceicao caruia i-au cerut sa-si dea demisia. Presedintele Iuliu Muresan a parasit tribuna oficiala a arenei "Dr. Constantin Radulescu" cu aproximativ 20 de minute inainte de finalul partidei.

Page time :0.2665 (s) | 22 queries | Mysql time :0.158541 (s)