VIDEO Cosmin Moti nu e unic in Europa! » Un mijlocas brazilian si-a salvat echipa in ultimul minut

Publicat: 28 aug. 2014

Cosmin Moti nu este unic în Europa dupa apararea celor doua penalty-uri din play-off-ul Ligii Campionilor cîstigat cu 1-0, 6-5 dupa loviturile de departajare, de Ludogoret în fata Stelei.

Un caz asemanator a avut loc în urma cu doi ani în Turcia. Galatasaray a învins cu 1-0 pe Elazigspor, dar momentul inedit s-a întîmplat în minutul 89, cînd Muslera a faultat un adversar în careu, iar arbitrul a acordat penalty, eliminîndu-l pe fostul portar de la Lazio.

Cum antrenorul Fatih Terim nu mai avea nici o schimbare la dispozitie a hotarît sa-l introduca în poarta pe Felipe Melo. Brazilianul n-a înselat asteptarile tehnicianului si a aparat sutul lui Goksu Turkdoga. gsp.ro