VIDEO! Pe urmele lui Maradona! Gol fabulos reusit de Carlos Tevez dupa o cursa nebuna de peste 50 de metri

Publicat: 10 nov. 2014
1

Juventus a umilit-o pe Parma, învingand-o cu 7-0 într-un meci jucat în cadrul etapei cu numarul 11 din Serie A. Dupa aceasta victorie, Juventus a ajuns la 28 de puncte, consolidandu-si prima pozitie în clasament. Pentru echipa din Torino au marcat Llorente, Tevez si Morata, cate o ”dubla” fiecare si Lichtsteiner. Prima reusita semnata de Carlos Tevez în minutul 50 a fost cu adevarat fabuloasa, amintind de cursele conationalului sau, Diego Armando Maradona. Atacantul a plecat cu mingea la picior din propria jumatate, a pierdut pe drum toata apararea Parmei si a trimis din marginea careului un sut plasat, care l-a lasat fara replica pe portartul Mirante. Argentinianul a marcat din nou opt minute mai tarziu, ajungand la opt reusite în acest sezon.