VIDEO! PREMIERA! Ce i-a cerut Serena Williams arbitrului in timpul meciului!

781 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7581 RON (0.0000)
USD: 4.2268 RON (0.0000)
Serena Williams
Serena Williams a inceput prost anul. A pierdut primul set cu Flavia Pennetta la zero! Adormita din cauza fusului orar din Australia, Serena Williams se indrepta catre o umilinta drastica in meciul cu Flavia Pennetta din Cupa Hopman.

La scorul de 5-0 pentru italianca in primul set, Serena s-a plans arbitrei ca are nevoie de o cafea pentru ca nu reuseste sa se trezeasca. Arbitra i-a aprobat cererea, iar dupa urmatorul game, Serena a primit o cafea din partea organizatorilor. Tactica numarului 1 mondial a dat roade. Serena s-a trezit si a castigat urmatoarele doua seturi cu 6-3; 6-0 si a adus o victorie Statelor Unite in meciul cu Italia de la Perth.

"Nu stiu daca este regulamentar sa primesti un espresso in timpul meciului, nu am mai facut asta niciodata, dar am cerut, aveam nevoie. Trebuia sa ma trezesc, diferenta de fus orar m-a afectat", a declarat Serena.