VIDEO - Remiza de lux pentru FC Timisoara pe Amsetrdam Arena

18 Septembrie 2009
930 Vizualizari | 0 Comentarii
VIDEO Remiza de lux pentru FC Timisoara pe Amsetrdam Arena
Afisat 14.43

Egal de aur pentru Timisoara pe Amsterdam Arena, in fata unui Ajax dezlantuit! Trupa lui Sabau a mizat pe aparare si a castigat! Timisoara a inceput grupele Europa League la fel cum a inceput drumul In Europa - cu un egal. De data aceasta nu a mai dat gol si plecat nevinsa de la Amsterdam, 0-0 cu Ajax. Cei peste 50 de mii olandezi care au venit pe Amsterdam Arena sa vada primul duel al lui Ajax cu o echipa romaneasca nu i-au speriat pe timisorenii lui Sabau, care au rezistat eroic. Ajax putea sa dea lovitura chiar la prima faza - Pantilimon a aparat sutul capitanului olandezilor, Luis Suarez. Alexa a fost la un pas sa dea golul vietii - Stekelenburg era sa scape in poarta mingea trimisa de el.

Ajax a continuat sa atace, dar Luis Suarez si Siem de Jong n-au nimerit poarta. Timisoara a fost din nou periculoasa inainte de pauza - Gigel Bucur i-a pasat lui Parks, dar costaricanul n-a ajuns la minge. Dupa pauza, romanii au ratat prin Goga, care l-a pus serios la munca pe Stekelenburg. Pantilimon a fost din nou erou la sutul lui De Jong, iar pe final de meci, Bucur a scapat singur insa a fost blocat de fundasii olandezi. S-a terminat Ajax - Timisoara 0-0 si oamenii lui Sabau incep sa creada in minuni. Vezi rezumatul meciului dintre Ajax Amsterdam si FC Timisoara.

Page time :0.1415 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019562 (s)