21 Octombrie 2009
764 Vizualizari | 0 Comentarii
VIDEO Sevilla a castigat in Germania in fata echipei lui Marica
Afisat 10.56

Sevilla a facut ce trebuia si a castigat si in Germania. Spaniolii sunt de departe cea mai buna echipa din grupa si se pot deja considerati calificati! Sevilla trece cu 3-1 de Stuttgart, fara Marica, si are 9 puncte. Victoria spaniolilor este cea mai buna veste pentru Unirea Urziceni care, dupa victoria mare de la Glasgow are sanse mari la calificarea in primavara europeana din Liga, acolo unde romanii nu au ajuns niciodata. Squillaci a deschis scorul pentru Sevilla in minutul 23! Stuttgart nu si-a revenit dupa egalul cu Unirea din Ghencea si a intrat la pauza in genunchi. Fara Marica, neinclus nici macar in lotul largit, svabii nu si-au revenit. SuperSevilla a rezolvat meciul la cateva minute dupa pauza.

Jesus Navas a dublat in minutul 55. Squillaci nu a facut decat sa puna bomboana pe tort cu golul din minutul 72, iar nemtii au redus din scor si din rusine prin Elson, care a marcat cu un sfert de ora inaintea finalului!

Page time :0.1467 (s) | 22 queries | Mysql time :0.041190 (s)