11 Mai 2018
1871 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7621 RON (0.0000)
USD: 4.2658 RON (0.0000)

FC Viitorul a obtinut o victorie dramatica in etapa a noua a playoff-ului Ligii 1, impunandu-se la limita pe teren propriu in fata celor de la Poli Iasi.

Ianis Hagi a fost eroul campioanei, el marcand unicul gol al partidei cu sase minute inaintea finalului timpului regulamentar de joc.

Partida a inceput cu o faza dura, Hagi junior fiind victima unui fault criminal. Intr-un moment in care dobrogenii au balbait un balon in propria jumatate de teren, capitanul Viitorului a coborat pentru a-si ajuta colegii din defensiva.

Incercand sa intervina, Hagi a fost atacat cu talpa sus de Mihaescu, acesta primind in prima faza cartonasul galben si apoi pe cel rosu, arbitrul de centru revenind asupra deciziei initiale.

A urmat o partida la discretia gazdelor, elevii "Regelui" ratand o multime de ocazii mari, Gavra trecandu-si in cont chiar si o bara.

Ianis si-a salvat in cele din urma echipa, juniorul punctand in minutul 84 cu un sut din afara careului usor deviat de un adversar.

In urma acestei victorii, Viitorul a ajuns la 35 de puncte si a depasit Craiova la golaveraj, urcand provizoriu pe locul al treilea al clasamentului.

LIVE TEXT

Centralul Iulian Calin fluiera sfarsitul meciului de pe Stadionul Central Academia Hagi . Scorul final este 1-0!

90+1' Vor fi 3 minute de prelungire.

90'Andrei Cristea (Poli Iasi) bate un corner.

89' Viitorul Constanta este surprinsa in ofsaid de Iulian Calin.

88' Ianis Hagi (Viitorul Constanta) a revenit pe teren.

88' Meciul a fost reluat.

88' Meciul a fost intrerupt pentru putine momente pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Ianis Hagi.

86' Viitorul Constanta ataca periculos si Mihai Vodut suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

84' Gol! Viitorul Constanta conduce acum, 1-0!

84' Schimbare la oaspeti, Vasilica Vladeanu il inlocuieste pe Alexandru Florian Zaharia.

81' Viitorul Constanta preseaza in atac, insa sutul lui Doru Adrian Dumitrescu nu gaseste poarta.

80' Ianis Hagi trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Viitorul Constanta.

80' Gheorghe Hagi face o schimbare, Doru Adrian Dumitrescu il inlocuieste pe Cristian Gavra.

79' Schimbare la Viitorul Constanta, intra Carlos Roberto Casap in locul lui Robert George Hodorogea.

74' Iulian Calin acorda corner pentru Viitorul Constanta.

74' Viitorul Constanta preseaza si Mihai Vodut prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.

72' Mihai Vodut trimite cu capul, dar nu nimereste poarta.

71' Incredibil! Sutul lui Ianis Hagi nimereste bara!

70' Marius Chelaru (Poli Iasi) a fost avertizat cu galben.  67' Cap Mihai Vodut, insa balonul nu nimereste poarta.

66' Poli Iasi avanseaza spre poarta, dar arbitrul Iulian Calin fluiera ofsaid.

66' Pe Stadionul Central Academia Hagi, Viitorul Constanta este penalizata pentru ofsaid.

65' Andrei Virgil Ciobanu (Viitorul Constanta) suteaza, dar lovitura e blocata de un aparator.

62' Andrei Virgil Ciobanu il inlocuieste pe Daniel Lopez Albes la Viitorul Constanta.

59' Cristian Gavra de la Viitorul Constanta castiga un duel aerian, insa mingea trimisa de el cu capul, nu-si atinge tinta.

57' Schimbare la oaspeti: Vlad Andrei Danale e inlocuit de Marius Chelaru.

57' Poli Iasi face o schimbare: Andrei Cristea in locul lui Catalin Stefanescu.

57' Galben pentru Robert George Hodorogea (Viitorul Constanta).  56' Iulian Calin ii arata galben lui Alexandru Florian Zaharia!

55' Ianis Hagi (Viitorul Constanta) trimite pe langa poarta.

53' Galben pentru Pantiru Ionut Constantin!

51' Viitorul Constanta are un corner, Cristian Gavrase pregateste sa il execute.

48' Sutul lui Mihai Vodut nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Stadionul Central Academia Hagi.

47' Mihai Vodut incearca un sut, dar cei de la Poli Iasi reusesc sa respinga.

46' Repriza 2 a inceput pe Stadionul Central Academia Hagi!

Gata prima repriza!

45+2' Alexandru Florian Zaharia (Poli Iasi) bate un corner.

45+1' Pe Stadionul Central Academia Hagi, al patrulea oficial arata ca vor fi adaugate 1 minute la Prima repriza.

45' Poli Iasi este surprinsa in ofsaid.

42' Iulian Calin fluiera ofsaid la Viitorul Constanta.

42' Faza importanta, dar Poli Iasi indeparteaza pericolul dupa sutul lui Mihai Vodut (Viitorul Constanta).

42' Iulian Calin acorda corner pentru Viitorul Constanta.

38' Sebastien Mladen (Viitorul Constanta) trimite la poarta, fara rezultat insa.

33' Cap Mihai Vodut dar balonul trece pe langa poarta.

30' Cristian George Ganea este avertizat de Iulian Calin!

26' Ianis Hagi (Viitorul Constanta) prinde un sut, dar rateaza tinta.

25' Ianis Hagi (Viitorul Constanta) executa un corner.

25' Lovitura de colt pentru Viitorul Constanta.

22' Daniel Lopez Albes este avertizat!

21' Cristian Gavra de la Poli Iasi are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

21' Viitorul Constanta preseaza pe Stadionul Central Academia Hagi si Cristian Gavra isi creeaza o mare ocazie de gol, dar mingea loveste bara transversala!

17' Viitorul Constanta ataca prin Cristian Gavra. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

17' Arbitrul Iulian Calin a acordat o lovitura de la colt pentru Viitorul Constanta. Executa Ianis Hagi.

16' Viitorul Constanta avanseaza prin Ianis Hagi, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.

15' Suteaza Mihai Vodut, dar nu nimereste poarta.

11' Arbitrul Iulian Calin a fluierat reluarea jocului.

10' Cristian George Ganea este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

10' Madalin Mihaescu este eliminat!

5' Cristian George Ganea (Viitorul Constanta) suteaza pe poarta, dar rateaza.

1' Cristian George Ganea e OK, a reintrat pe teren dupa accidentarea de adineauri.