17 Februarie 2003
1041 Vizualizari | 0 Comentarii
Insucces planificat

•Unic Piatra Neamt - Penicilina Iasi 3-0 (28-26, 25-13, 25-17)

In ultimul joc al etapei a 18-a, disputat sambata dupa-amiaza la Piatra Neamt, pe durata a 60 de minute (26+15+19), campioanele de la Unic au invins Penicilina Iasi cu scorul de 3-0 (26, 13, 17), gazdele fiind superfavoritele partidei. In primul set, iesencele au condus mai tot timpul, dar au avut un final mai slab si le-au permis gazdelor sa remonteze pe tabela de marcaj. Conduse de pe banca tehnica de antrenoarele Gabriela Copcea si Aurelia Ichim, iesencele au aliniat urmatorul sextet: Elena Cozma, Mihaela Formagiu, Laura Dulcianu, Luminita Patru, Delia Marian, Alina Bordeianu. Au mai evoluat: Amalia Popa (libero), Raluca Purice si Doina Postelnicu. Partida de sub Pietricica a fost arbitrata de cuplul Sorina Niculescu (Bucuresti) - Alin Mateizer (Ploiesti) si observata de Vali Vrajescu (Bucuresti). Celelalte patru jocuri ale etapei de sambata s-au incheiat cu urmatoarele rezultate: CSU Metal Galati - RAT Petrom Bucuresti 0-3, Dinamo Bucuresti - OIL Terminal Constanta 3-0, CSM Pitesti - CSU Gaz Targu Mures 3-0, Rapid Bucuresti - Stiinta Amicii Bacau 0-3. Chiar daca nu a jucat, Braiconf Braila a obtinut prima victorie a sezonului (3-0), in urma retragerii formatiei Chimia Alson Ramnicu Valcea. In etapa viitoare (22 februarie), pe teren propriu, Penicilina Iasi se va confrunta cu Dinamo Bucuresti.

Page time :1.5882 (s) | 22 queries | Mysql time :1.435869 (s)