News Flash:

Volei: S-a stabilit programul stagiunii 2000-2001 in Divizia A feminin

8 Iunie 2000
721 Vizualizari | 0 Comentarii
In urma cu doua zile, la sediul Federatiei Romane de Volei s-a stabilit programul competitional al Diviziei A feminin in viitoarea stagiune. La start se aliniaza 12 echipe, printre care Penicilina-CSS Unirea Iasi (denumire data dupa recentul protocol semnat intre cele doua cluburi), CSU Tg. Mures si CSU Astral Sibiu, cele doua promovate din divizia secunda in sezonul 1999-2000.

Programul turului:

Etapa 1: U. Bacau - Rapid CFR Bucuresti, Dinamo Bucuresti - Braiconf Braila; U Craiova - Penicilina-CSS Unirea Iasi, Unic P. Neamt - CSU Astral Sibiu, RAT Bucuresti - Dacia Pitesti, CSU Galati - CSU Tirgu Mures.
Etapa a 2-a: Rapid - CSU Tirgu Mures, Dacia Pitesti - CSU Galati, Astral Sibiu - RATB, Penicilina - CSS Unirea Iasi - Unic Piatra Neamt, Braiconf - U Craiova, Bacau - Dinamo.
Etapa a 3-a: Dinamo - Rapid, U Craiova - U Bacau, Unic Piatra Neamt - Braiconf, RATB - Penicilina-CSS Unirea Iasi, CSU Galati - Astral Sibiu, CSU Tirgu Mures - Dacia Pitesti.
Etapa a 4-a: Rapid - Dacia Pitesti, Astral Sibiu - CSU Tirgu Mures, Penicilina-CSS Unirea Iasi - CSU Galati, Braiconf - RATB, U Bacau - Unic P. Neamt, Dinamo - U Craiova.
Etapa a 5-a: U Craiova - Rapid, Unic P. Neamt - Dinamo, RATB - U Bacau, CSU Galati - Braiconf, CSU Tg. Mures - Penicilina-CSS Unirea Iasi - CSU Tg. Mures, Dacia Pitesti - Astral Sibiu.
Etapa a 6-a: Rapid - Astral Sibiu, Penicilina-CSS Unirea Iasi - Dacia Pitesti, Braiconf - CSU Tg. Mures, U Bacau - CSU Galati, Dinamo - RATB, U Craiova - Unic Piatra Neamt.
Etapa a 7-a: Unic P. Neamt - Rapid, RATB - U Craiova, CSU Galati - Dinamo, CSU Tg. Mures - U Bacau, Dacia Pitesti - Braiconf, Astral Sibiu - Penicilina-CSS Unirea Iasi.
Etapa a 8-a: Rapid - Penicilina-CSS Unirea Iasi, Braiconf - Astral Sibiu, U Bacau - Dacia Pitesti, Dinamo - CSU Tg. Mures, U Craiova - CSU Galati, Unic P. Neamt - RATB.
Etapa a 9-a: RATB - Rapid, CSU Galati - Unic P. Neamt, CSU Tg. Mures - U Craiova, Dacia Pitesti - Dinamo, Astral Sibiu - U Bacau, Penicilina-CSS Unirea Iasi - Braiconf.
Etapa a 10-a: Rapid - Braiconf, U Bacau - Penicilina-CSS Unirea Iasi, Dinamo - Astral Sibiu, U Craiova - Dacia Pitesti, Unic P. Neamt - CSU Tg. Mures, RATB - CSU Galati.
Etapa a 11-a: CSU Galati - Rapid, CSU Tg. Mures - RATB, Dacia Pitesti - Unic P. Neamt, Astral Sibiu - U Craiova, Penicilina-CSS Unirea Iasi - Dinamo, Braiconf - U Bacau.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1407 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019514 (s)

loading...