Voleibalistele au fost executate la Targu Mures

9 Aprilie 2006
1005 Vizualizari | 0 Comentarii
•CSU Targu Mures - Penicilina Iasi 3-0 (26,22,14), in Seria A1 de volei feminin •Aceasta a fost ultima deplasare a sezonului pentru Penicilina Iasi, care sambata viitoare va intalni pe teren propriu formatia Universitatea Cluj

Cu o singura etapa inainte de vacanta, voleibalistele de la Penicilina Iasi au suferit o infrangere usturatoare in deplasarea de la Targu Mures, acolo unde Mutascu si compania au pierdut cu scorul de 3-0 (26, 22, 14). In pofida acestui esec categoric, oaspetii pregatiti in acest meci de antrenorul secund al Penicilinei, Sorin Pop, au incercat sa faca fata asaltului gruparii din Targu Mures, dar nu au reusit sa-si adjudece nici macar un set. De altfel, iesencele nu au mai avut nici o motivatie in aceasta partida, fiind condamnate sa se claseze pe locul sapte aceasta editie de campionat, in timp ce muresencele aveau nevoie de o victorie pentru a se mentine pe locul cinci in ierarhia interna. In aceste conditii, impinse de la spate si de brigada de arbitri, gazdele s-au impus in cele din urma, la capatul unei partide mai echilibrate decat o arata scorul si care a durat 65 de minute de la primul serviciu. "Am pierdut prea categoric acest meci, in care fetele au incercat sa reziste in fata unei echipe foarte bune, care da trei jucatoare nationalei Romaniei. Totusi, dupa ce am pierdut primele doua seturi, fetele au cazut fizic si mai ales psihic si astfel am pierdut disputa cu scorul de 3-0. In plus, s-a acumulat si oboseala drumului, mai ales ca miercuri am jucat un nou meci in deplasare, la Bucuresti, dupa care am plecat direct spre Targu Mures", a declarat Sorin Pop la finalul jocului. Tehnicianul iesean a folosit in partida de la Targu Mures urmatorul sextet: Mutascu, Rusu, Androhovici, Constantinescu, Diaconita, Ionescu si liberoul Catcaoan. In setul al treilea au mai evoluat Purice si Ivanof in locul jucatoarelor Constantinescu si Ionescu. Aceasta a fost ultima deplasare a sezonului pentru Penicilina Iasi, care sambata viitoare va intalni pe teren propriu formatia Universitatea Cluj.

Page time :0.1457 (s) | 22 queries | Mysql time :0.024608 (s)