Local

Înfrângere rușinoasă pentru Politehnica Iași. Prestație lamentabilă, rezultat pe măsură, cu Academica Clinceni – LIVE TEXT

Publicat: 09 nov. 2019

Formația Politehnica Iași a fost învinsă astăzi, în deplasare, scor 0-1 (0-0), de Academica Clinceni, în cadrul etapei a XVI-a a Ligii 1.

90′ Şutul lui Juan Pablo Passaglia este blocat.
90′ Eugen Cebotaru e sub presiune, reușește să respingă
90′ Un jucător de la Poli Iași aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
90′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
90′ Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 4
90′ Repunere pentru Poli Iași
90′ Paul Pârvulescu de la Academica Clinceni centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
90′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
90′ Şutul lui Laurențiu Buș este blocat.
89′ Robert Ion trimite o centrare.
89′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
89′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
88′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
88′ Cosmin Frăsinescu de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
88′ Florian Loshaj trimite în careu din lovitură liberă
87′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gabriel Matei de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Iuliu Hatiegan
86′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
86′ Florian Loshaj șutează din afara careului, dar Octavian Valceanu intervine.
86′ Răzvan Patriche e sub presiune, reușește să respingă
85′ Platini trimite o centrare.
84′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
84′ Repunere pentru Academica Clinceni
84′ Adrian Bălan execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
83′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Florian Loshaj
83′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
82′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Jakub Vojtus de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Cosmin Frăsinescu
82′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
81′ Iuliu Hatiegan de la Poli Iași luftează dintr-o poziție foarte bună.
81′ Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
81′ Adria Gallego de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
81′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Marius Chelaru
80′ Adrian Bălan de la Poli Iași trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
80′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
80′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
79′ Eugen Cebotaru trimite în careu din lovitură liberă
79′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Narcis Bădic de la Poli Iași i-a pus piedică lui Gabriel Matei
79′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Rauta de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Narcis Bădic
78′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
78′ Doru Popadiuc părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Iuliu Hatiegan.
78′ Gabriel Matei e sub presiune, reușește să respingă
78′ Platini de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
77′ Florin Achim s-a accidentat şi e înlocuit de Andrei Rauta.
76′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
75′ Florin Achim este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
75′ Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
74′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
74′ Merloi Cristian părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Laurențiu Buș.
73′ Doru Popadiuc de la Poli Iași este surprins în ofsaid
73′ Florian Loshaj este penalizat pentru că l-a împins pe Merloi Cristian
71′ Jakub Vojtus a dat pasa de gol.
71′ GOL! Academica Clinceni înscrie!
71′ Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni execută un corner de pe partea dreaptă.
70′ Narcis Bădic este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
70′ Narcis Bădic respinge în corner.
70′ Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni execută un corner de pe partea dreaptă.
69′ Gabriel Matei de la Academica Clinceni încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
69′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
69′ Alexandru Buziuc trimite o centrare.
68′ Alexandru Buziuc de la Academica Clinceni centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
68′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
67′ Robert Ion de la Academica Clinceni are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
67′ Gabriel Matei trimite o centrare.
66′ Adrian Bălan este penalizat pentru că l-a împins pe Paul Pârvulescu
66′ Narcis Bădic trimite o centrare.
65′ Merloi Cristian trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Ștefan Târnovanu controlează situația.
65′ Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni execută un corner scurt, de pe partea stângă.
64′ Lovitura liberă rezultată e executată de Merloi Cristian, Ștefan Târnovanu respinge bine în corner.
64′ După un fault tactic, Bradley Diallo primește galben
64′ Bradley Diallo îl blochează pe Florin Achim. Se dă lovitură liberă.
63′ Un fotbalist de la Poli Iași face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
63′ Cosmin Frăsinescu e sub presiune, reușește să respingă
63′ Eugen Cebotaru trimite în careu din lovitură liberă
62′ Marius Chelaru este penalizat pentru că l-a împins pe Alexandru Buziuc
62′ Florian Loshaj de la Poli Iași trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
61′ Paul Pârvulescu de la Academica Clinceni centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
61′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
60′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gabriel Matei de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Doru Popadiuc
59′ Alessio Carlone părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Marius Chelaru.
58′ Merloi Cristian şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
58′ Merloi Cristian trece în dribling de adversari
58′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
58′ Alessio Carlone şutează bine pe poartă, dar goalkeeperul salvează
57′ Un fotbalist de la Academica Clinceni face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
57′ Repunere pentru Poli Iași
57′ Jakub Vojtus de la Academica Clinceni are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
57′ Paul Pârvulescu trimite o centrare.
56′ Juan Pablo Passaglia e sub presiune, reușește să respingă
56′ Eugen Cebotaru trimite în careu din lovitură liberă
55′ Bradley Diallo este penalizat pentru că l-a împins pe Florin Achim
54′ Adrian Bălan de la Poli Iași este surprins în ofsaid
54′ Alexandru Buziuc are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
53′ Gabriel Matei trimite o centrare.
53′ Merloi Cristian de la Academica Clinceni execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
53′ Gabriel Matei de la Academica Clinceni încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
53′ Şutul lui Merloi Cristian este blocat.
52′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
47′ Merloi Cristian de la Academica Clinceni intervine periculos asupra lui Ștefan Târnovanu
47′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
46′ Octavian Valceanu cere mingea
46′ Okan Chatziterzoglou e sub presiune, reușește să respingă
46′ Doru Popadiuc trimite o centrare.
46′ Ovidiu Horsia părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Platini.
46′ A început repriza a doua.
Pauză
45′ Merloi Cristian trimite în careu din lovitură liberă
45′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Gabriel Matei
44′ Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni execută un corner scurt, de pe partea dreaptă.
43′ Alessio Carlone respinge în corner.
42′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
42′ Adrian Bălan execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
41′ Intervenție necugetată. Eugen Cebotaru îl faultează dur pe Florian Loshaj.
41′ Florian Loshaj trece în dribling de adversari
40′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
40′ Intervenție necugetată. Florin Achim îl faultează dur pe Cosmin Frăsinescu.
39′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
35′ Doru Popadiuc de la Poli Iași pare să-l fi faultat pe Gabriel Matei, dar arbitrul face semn ca jocul să continue
34′ Florian Loshaj trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Octavian Valceanu controlează situația.
33′ Răzvan Patriche de la Academica Clinceni îl trage în jos pe Adrian Bălan
33′ Florin Achim de la Academica Clinceni trimite mingea în spatele apărării adverse, dar coechipierul său nu reușește să profite.
33′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
32′ Repunere pentru Academica Clinceni
32′ Doru Popadiuc șutează din afara careului, dar ratează ținta.
31′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Adria Gallego
29′ Repunere pentru Poli Iași
29′ Paul Pârvulescu trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
29′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
29′ Gabriel Matei trimite o centrare.
28′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
28′ Octavian Valceanu cere mingea
28′ Adria Gallego trimite o centrare.
28′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
27′ Repunere pentru Poli Iași
27′ Gabriel Matei de la Academica Clinceni centrează imprecis
27′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
26′ Repunere pentru Academica Clinceni
25′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Okan Chatziterzoglou de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Adrian Bălan
25′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
25′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
25′ Ștefan Târnovanu cere mingea
24′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
24′ Adrian Bălan de la Poli Iași este surprins în ofsaid
24′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
23′ Merloi Cristian îl testează pe Ștefan Târnovanu cu un șut de la distanță! Acesta respinge balonul în teren.
23′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
22′ Okan Chatziterzoglou e sub presiune, reușește să respingă
22′ Alessio Carlone trimite o centrare.
21′ Eugen Cebotaru este penalizat pentru că l-a împins pe Florian Loshaj
20′ Doru Popadiuc iroseşte o şansă uriaşă când șutul său loveşte bara. Era un gol simplu!
20′ Doru Popadiuc trece în dribling de adversari
20′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
20′ Doru Popadiuc de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
19′ Repunere pentru Poli Iași
19′ Șutul lui Florin Achim de la Academica Clinceni trece departe de poartă
19′ Florin Achim trece în dribling de adversari
19′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Adria Gallego de la Poli Iași i-a pus piedică lui Robert Ion
18′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
18′ Bradley Diallo e sub presiune, reușește să respingă
18′ Gabriel Matei trimite o centrare.
18′ Academica Clinceni încearcă să creeze o fază periculoasă.
17′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
13′ Octavian Valceanu de la Academica Clinceni intervine la o fază periculoasă.
13′ Putea să fie gol! Alessio Carlone are o mare șansă de a înscrie, dar Octavian Valceanu rezolvă situația!
13′ Șansă bună, Doru Popadiuc de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
12′ Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
12′ Ovidiu Horsia e sub presiune, reușește să respingă
12′ Eugen Cebotaru trimite în careu din lovitură liberă
11′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Narcis Bădic de la Poli Iași i-a pus piedică lui Gabriel Matei
10′ Merloi Cristian este penalizat pentru că l-a împins pe Florian Loshaj
9′ Jakub Vojtus este penalizat pentru că l-a împins pe Bradley Diallo
8′ Ștefan Târnovanu este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
8′ Ștefan Târnovanu de la Poli Iași intervine la o fază periculoasă.
8′ Ștefan Târnovanu scoate un gol ca și făcut! Alexandru Buziuc era într-o poziție excelentă, dar Ștefan Târnovanu l-a blocat!
8′ Ștefan Târnovanu scoate un gol ca și făcut! Gabriel Matei era într-o poziție excelentă, dar Ștefan Târnovanu l-a blocat!
7′ Academica Clinceni are o șansă bună de gol.
7′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ovidiu Horsia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Paul Pârvulescu
6′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
6′ Merloi Cristian de la Academica Clinceni trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
5′ Eugen Cebotaru de la Academica Clinceni execută un corner de pe partea stângă.
4′ Alexandru Buziuc de la Academica Clinceni trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
4′ Alexandru Buziuc trece în dribling de adversari
4′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
3′ Academica Clinceni aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
3′ Academica Clinceni are posesia.
2′ Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
1′ Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Robert Ion de la Academica Clinceni i-a pus piedică lui Florian Loshaj

Caseta tehnică

Academica Clinceni: 33. Santos – 14. G. Matei, 15. Chatziterzoglou, 29. Patriche, 21. Dobrescu – 99. B. Ilie, 37. Cebotaru – 3. Fl. Achim, 9. Buziuc, 20. R. Ion – 77. Vojtus
Rezerve: 1. Vâlceanu, 7. Nsiah, 11. A. Popescu, 17. L. Buș, 19. B. Barbu, 25. Merloi, 97. C. Dumitru
Absent: Șut (suspendat)
Antrenor: Ilie Poenaru

Politehncia Iași: 95. Târnovanu – 32. Gallego, 23. Frăsinescu, 13. Diallo, 5. Bădic – 8. Passaglia, 22. Loshaj – 7. Popadiuc, 20. Platini, 30. Horșia – 9. Ad. Bălan
Rezerve: 12. Rusu, 2. Cabral, 3. A. Radu, 11. Carlone, 90. Didac Devesa, 97. M. Chelaru, 99. Hațiegan
Absenți: A. Cristea, Fr. Cristea, Mihalache, Breeveld (suspendați), Assulin (accidentat)
Antrenor: Mihai Teja

Stadion: Clinceni Arena (Clinceni – Ilfov)
Arbitru: Marian Barbu (Brașov) // Asistenți: Daniel Mitruți (Dolj), Alexandru Vodă (Alba)