În urmă cu puţin timp s-a produs un accident rutier la Iaşi. Din primele informaţii deţinute de reporterii BZI, incidentul auto a avut loc pe o stradă din municipiul Paşcani. Un microbuz şi un autoturism au intrat în coliziune.
O persoană are nevoie de îngrijiri medicale.
La faţa locului intervin mai multe echipaje de pompieri, poliţişti şi medici.
Nu se cunoaşte cauza producerii incidentului.
„Accident rutier în mun. Pașcani, str. Moldovei în care au fost implicate un microbuz și un autoturism. Din primele informații o singură persoană ar necesita îngrijiri medicale. La eveniment se deplasează o autospecială de intervenție și un echipaj de prim ajutor din cadrul Secției de Pompieri Pașcani și un echipaj SAJ”, a transmis ISU Iaşi.
Revenim cu detalii!
Soferul microbuzului rula cu viteza mare, numara banii luati fara eliberarea biletelor si vorbea la mobil cu prietenii de se lauda cu prada produsa. Verificari traficul de date si convorbirile avute.