Prima pagină » Local » Acuzat că și-a ucis invitatul, după o ceartă banală!
Acuzat că și-a ucis invitatul, după o ceartă banală!

Acuzat că și-a ucis invitatul, după o ceartă banală!

01 nov. 2019, 04:00,
Ciprian Nedelcu în Local

Un individ a fost reținut de oamenii legii, după ce ar fi comis un omor. Anchetatorii au susținut că Vasile Zglobiu, în vârstă de 48 de ani, din satul Vulturi, comuna Popricani, județul Iași, ar fi consumat băuturi alcoolice cu victima.
Pe fondul consumului de alcool, între gazdă și musafir ar fi izbucnit un conflict verbal. La un moment dat, gazda a răbufnit și ar fi început să își bată invitatul fără milă.

„În jurul datei de 23 octombrie 2019, după ce a consumat băuturi alcoolice în locuința sa cu victima, pe fondul unui conflict spontan, inculpatul i-a aplicat acesteia mai multe lovituri cu obiecte contondente. În urma loviturilor primite, victima a decedat”, a declarat ieri Mihaela Apostol, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași.

În urma incidentului, cadavrul victimei a fost transportat la Institutul de Medicină Legală din Iași. Medicii legiști au constatat că victima a suferit o moarte violentă. Aceasta a suferit un traumatism toraco-abdominal, multiple fracturi costale și rupturi hepatice.
Suspectul a fost dus la audieri, unde a negat comiterea unor fapte. În urmă cu două zile, individul a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore. În cursul serii de ieri, procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași au formulat pe numele său o propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile. Instanța a admis propunerea și a dispus arestarea pentru 30 de zile.

Bugetul.ro
Satul miliardarilor din România unde se trăiește ca-n Monte Carlo. Cei mai mulți dintre locuitorii de aici au averi impresionante și vile de milioane
redactia.ro
Tragedie în fotbalul românesc. A murit un fotbalist de la FCSB. Echipa lui Becali a făcut anunțul trist
Bugetul.ro
Grila TV din România se schimbă din 1 martie. Noul post de televiziune a început emisia, iar cei mai mici dintre telespectatori sunt cei mai încântați
a1.ro
Te cunosc de undeva, sezonul 21, 1 martie 2025. Ce pereche a câștigat a treia gală a transformărilor. Cine a luat bonusul
Playtech.ro
JD Vance, luat de urgență de pe o pârtie de schi și dus într-un loc secret împreună cu familia, după cearta din Biroul Oval
observatornews.ro
Rezultate LOTO 6/49 duminică 2 martie 2025. Numerele câştigătoare la loto azi
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Evz.ro
A făcut furori la Insula Iubirii, dar a ajuns chelner. Prin ce a trecut Maluma de România
realitatea.net
Cel mai murdar oraș din România. Localnicii se plâng de gunoaie necolectate și de o infrastructură de salubrizare jalnică
SportpeSurse
Actrița care i-a luat mințile lui Laszlo Boloni, fostul selecționer al României
Playtech.ro
Până când trebuie purtat mărțișorul ca să îți aducă noroc tot anul. Tradiția spune clar când trebuie să îl dai jos
Dailybusiness.ro
Breaking! Zelenski pleacă de la Casa Albă fără să mai semneze acordul pentru mineralele Ucrainei cu Donald Trump
RomaniaTV
Se da a 13-a pensie, decizie oficială a Guvernului. Banii intră pe card de Paşte 2025
stiriromania.ro
Cum arată Eliza Iliescu acum, la 19 ani. Din ce bani trăiesc lunar Adriana Iliescu și fiica ei
RomaniaTV
Andreea Raicu, imagine BOMBĂ cu burtica de gravidă, la 47 de ani: Luna… a șasea
redactia.ro
Ce suspectează fiicele lui Gene Hackman că s-a întamplat în cazul morții marelui actor
ego.ro
Cum arăta Laura Vicol, acum 10 ani. Imaginile au rămas pe internet, deși ea e acum ”alt om”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
01 martie 2025
01 martie 2025