Prima pagină » Cancan » Adriana Bahmuțeanu vrea să înceapă o viață nouă. Abia s-a căsătorit cu George Restivan

Adriana Bahmuțeanu vrea să înceapă o viață nouă. Abia s-a căsătorit cu George Restivan

09 oct. 2025, 09:46,
Redacția BZI în Cancan

Adriana Bahmuțeanu a anunțat de curând că vrea să înceapă o viață nouă și are de gând să lase în urmă trecutul. La începutul lunii, vedeta s-a cununat civil cu George Restivan, aceasta fiind cea de-a șaptea oară când a ajuns în fața ofițerului stării civile. Dincolo de toate acestea, Adriana Bahmuțeanu privește cu optimism spre viitor și pare pregătită pentru cea mai mare aventură de până acum.

În urmă cu doar câteva zile, la o lună de la moartea mamei sale, Adriana Bahmuțeanu a făcut cununia civilă cu George Restivan. La eveniment, bruneta s-a îmbrăcat în negru, în semn de respect. Evenimentul a fost unul discret, iar după el vedeta a luat o decizie radicală.

Adriana Bahmuțeanu vrea să înceapă o viață nouă

După o perioadă plină de emoții și schimbări, Adriana Bahmuțeanu pare hotărâtă să își rescrie complet destinul. La scurt timp după ce s-a căsătorit cu George Restivan, vedeta a luat o decizie radicală: vrea să lase totul în urmă și să înceapă o viață nouă peste Ocean.

După ani în care relația cu George Restivan a fost la distanță, Adriana Bahmuțeanu este hotărâtă să-l urmeze pe soțul ei în Statele Unite ale Americii. Vedeta a confirmat că are toate actele necesare și își dorește să se stabilească definitiv acolo.

„Nu o să fie o căsnicie la distanță, pentru că și eu vreau să plec în SUA. Acolo aș putea profesa ca psiholog și aș câștiga foarte bine. Am viză, vorbesc engleză și îmi place enorm ce fac în acest domeniu”, a declarat Adriana Bahmuțeanu.

Planurile sale nu se opresc aici – fosta prezentatoare TV a mărturisit că își dorește să-și construiască o nouă carieră în America și să trăiască un nou început alături de soțul său.

Cununia civilă cu George Restivan, un moment plin de emoție

La doar o lună de la moartea mamei sale, Adriana Bahmuțeanu a spus „Da” în fața ofițerului de stare civilă, într-o ceremonie restrânsă. Vedeta a ales să poarte negru, ca semn de respect față de mama sa, iar evenimentul s-a desfășurat într-un cadru intim, departe de ochii curioșilor.

Decizia de a face cununia civilă la doar o lună după pierderea mamei a stârnit unele critici, însă Adriana a ținut să clarifice situația. Ea a explicat că, de fapt, acest pas a fost o dorință arzătoare a mamei sale.

„Am ținut să facem actele pentru că mama mea și-a dorit foarte mult să mă vadă la casa mea, cununată. Nu a fost o petrecere, ci doar o ceremonie simplă, formală. Nunta mare o vom face anul viitor, cu toți prietenii. Și da, iau numele soțului meu”, a declarat vedeta.

După momentele dificile trăite în ultimul an, Adriana Bahmuțeanu vrea să înceapă o viață nouă și privește cu optimism spre viitor. Cu o nouă familie, o nouă carieră și planuri de viață în SUA, vedeta pare pregătită pentru cea mai mare aventură de până acum.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Bilanțul provizoriu al cutremurului din Venezuela indică zeci de morți și sute de răniți, dar SUA avertizează că numărul victimelor ar putea fi devastator
Două seisme extrem de puternice, produse la interval de doar câteva zeci de secunde, au zguduit violent nordul Venezuelei, provocând prăbușirea mai multor clădiri, blocarea infrastructurii critice și un val de panică generalizată. Până în acest moment, autoritățile au confirmat oficial decesul a cel puțin 32 de persoane și rănirea altor 700, însă operațiunile de […]
Bilanțul provizoriu al cutremurului din Venezuela indică zeci de morți și sute de răniți, dar SUA avertizează că numărul victimelor ar putea fi devastator

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
26 iunie 2026
26 iunie 2026