Prima pagină » Actualitate » Alex s-a stins pe patul de spital, după cumplitul accident de la Cobadin. Trei tineri şi-au pierdut viaţa în urma tragediei
Alex s-a stins pe patul de spital, după cumplitul accident de la Cobadin. Trei tineri şi-au pierdut viaţa în urma tragediei

Alex s-a stins pe patul de spital, după cumplitul accident de la Cobadin. Trei tineri şi-au pierdut viaţa în urma tragediei

07 aug. 2022, 12:40,
în Actualitate

Alex, tânărul de 17 ani care a fost grav rănit în urma accidentului de la Cobadin, din Constanţa, s-a stins pe patul de spital, la două zile după tragedia în care au mai şi două fete.

Tânărul se afla pe scaunul din dreapta şoferului atunci când s-a produs nenorocirea. Atât el, cât şi Darius, adolescentul de 16 ani care conducea maşina, au ajuns în stare critică la Spitalul Judeţean de Urgenţă Constanţa.

Ambii au fost internaţi pe Secţia de Terapie Intensivă, fiind ţinuţi în viaţă de aparate. Din nefericire, astăzi, inima lui Alex a încetat să mai bată, în timp ce prietenul să, care a provocat tragedia, se luptă în continuare să trăiască.

Astfel, bilanţul accidentului de la Cobadin din noaptea de 4 spre 5 august 2022 a ajuns la trei morţi. Ana şi Daniela, două fete în vârstă de 13, respectiv 16 ani, din localitatea Viişoara, au murit pe loc în urma impactului devastator.

Vinovat de accident este tânărul de 16 ani, care pe lângă faptul că nu deţinea permis de conducere, ar fi împrumutat maşina mătuşii sale, şi s-a filmat în timp ce bea o sticlă de vin alături de prietenul său, chiar la volan.

Filmul tragediei de la Cobadin. Accidentul a fost filmat de o cameră de supraveghere

Impactul deosebit de violent a fost filmat de o cameră de supraveghere montată în intersecţia din Cobadin în care a avut loc tragedia.

Pe imagini se poate observa cum şoferul unui autoturism marca Volkswagen a pierdut controlul direcţiei şi a intrat în plin într-un autoturism marca BMW.

Din impact, Volkswagen-ul a ricoşat şi a lovit o altă maşină aflată în benzinărie.

Maşina s-a transformat într-un morman de fiare, iar cele două fete aflate pe bancheta din spate au murit pe loc. Darius şi Alex au supravieţuit impactului, însă au ajuns la spital cu răni extrem de grave, fiind ţinuţi în viaţă doar de aparate.

Astăzi, Alex s-a stins din viaţă pe patul de spital de la Terapie Intensivă.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Incendiu devastator la un orfelinat din Algeria. Cel puțin 11 persoane au murit, iar autoritățile intervin în plină criză provocată de sute de incendii
Un incendiu izbucnit la un orfelinat din apropierea capitalei Alger a provocat moartea a cel puțin 11 persoane și rănirea altor 19. Ancheta este în desfășurare, în timp ce Algeria se confruntă cu un val de incendii alimentate de caniculă. Tragedia are loc după un val de incendii care afectează nordul țării, unde temperaturile extreme […]
Incendiu devastator la un orfelinat din Algeria. Cel puțin 11 persoane au murit, iar autoritățile intervin în plină criză provocată de sute de incendii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
18 iulie 2026
18 iulie 2026