Prima pagină » Actualitate » Analistul politic H.D. Hartmann la „Dezbaterea Zilei” – programul BZI LIVE a analizat zvonurile conform cărora Vladimir Putin ar avea cancer și va muri foarte curând
Analistul politic H.D. Hartmann la „Dezbaterea Zilei” – programul BZI LIVE a analizat zvonurile conform cărora Vladimir Putin ar avea cancer și va muri foarte curând

Analistul politic H.D. Hartmann la „Dezbaterea Zilei” – programul BZI LIVE a analizat zvonurile conform cărora Vladimir Putin ar avea cancer și va muri foarte curând

06 ian. 2023, 19:40,
în Actualitate

Analistul politic H.D. Hartmann a discutat în cadrul emisiunii „Dezbaterea Zilei” de la BZI LIVE despre termenul de propagandă mincinoasă. Acest lucru nu ne este deloc străin, cel puțin de la debutul conflictului ruso-ucrainean din 24 februarie 2022. La aproape un an de zile de șa începutul războiului din Ucraina, zvonurile aruncă o dată la ceva timp și câte o informație referitoare la starea de sănătate a președintelui Vladimir Putin.

Analistul politic H.D. Hartmann la „Dezbaterea Zilei”

H.D. Hartmann a explicat la „Dezbaterea Zilei” de la BZI LIVE ce se întâmplă cu aceste zvonuri ale propagandei ucrainene. Dacă ar fi fost să fie adevărate, Vladimir Putin era mort de cel puțin șase ori și a înviat de șapte ori. De altfel, de la începutul conflictului din Ucraina, Serviciul de Informații ucrainean tot anunță că rușii mor pe capete, rămân fără armament și bat în retragere. Cu toate acestea, realitatea din teren spune cu totul altceva. Armata rusă bombardează fără încetare și ocupă oraș după oraș.

„Aici este vorba de propagandă daneză. Danezii au stabilit că precum Putin strânge mâna, s-ar afla pe moarte. Dar eu zic că pe Putin l-o durea în fund, de voi, danezii.

Băieţaşul ăsta, pe la 30 şi ceva de ani era preferatul lui Zelenski. L-a arestat pe fostul şef al Serviciului de Informaţii militare ruse şi se visează mare creator de strategii militare împotriva Rusiei. Şi băiatul este ciclic, la cheiţă. Cum întoarce Marea Britanie cheița, cred că are acum 36 de ani, era un fel de Coldea, tot aşa, repetent, succesiv, bacalaureat pe sub uşi… Drama fundamentală a acestui băieţaş e că atunci când e întors cu cheia, trebuie să spună ceva.

Ucraineii, ca nişte papagali, au spus că Rusia nu va mai avea rachete. De două luni de zile noi tot aflăm că Rusia nu mai are nimic, dar pe de altă parte, sunt nişte barbari care trebuie ucişi toţi. Dar la două trei chestii după asta, Putin moare. Numai după calculul meu, Putin are vreo 6 cancere.

Şi a fost unul care se dă profiler, repetent la Academia SRI, şi baietul ăsta se tot dă prin presa românească… cert este că băietul ăsta a scris probabil la ordinal SRI-ului, cu nickname-ul Joe, Joe Doe, care nu făcea nimic.. şi zicea că Putin a avut probleme în copilărie, dar de fapt copia ceea ce am zis eu… Dar fiecare SRI extern îl dădea pe Putin mort”, a spus H.D. Hartmann.

H.D. Hartmann: „Acest război nu se va încheia cu învingerea Rusiei!”

Analistul politic H.D. Hartmann condamnă presa mincinoasă care promovează această propagandă, fără a deține informații de la surse concrete. Acești analiști strpini care studiază gesturile președintelui rus, că nu se ține cum trebuie pe picioare, că strânge capătul de masă prea strâns… și concluzionează că Putin ar suferi de cine știe ce cancer dubios, nu fac altceva decât să facă de rușine meseria de jurnalist.

„Aşa şi băiatul ăsta, l-a dat pe Putin că moare. Dar e de la danezi. Că trebuia să zică şi Danemarca ceva, că i-a dat ordin de la Londra. Ce vă pot spune doar, după ce căzuşi în cursa întinsă de Kiril cu Crăciunul lor, mai ai voie să scoţi capul la suprafaţă? La câte minciuni ai spus, după ce le-ai arătat ruşilor că nu îţi pasă de Crăciunul lor… dacă era sărbătoarea arăbească, spălau cu tine pe jos, îţi dădeau foc la catedrale în mijlocul Londrei.

Băi fraiere, tu chiar crezi că-ţi merge aşa? Crezi că ei nu ştiu că e război? Nu a înţeles-o nimeni, bă, nici măcar nu au analizat-o. Nici nu mai vorbim de răspunsul lui Zelenski, care nici nu a fost dat de el, ci de o secretară în pantaloni. Băi, aţi căzut că fraierul în cursă! Ați demonstrat că nu respectaţi cultura şi civilizaţia rusă.

Aşa şi băiatul ăsta pe care l-au dat cei din presă românească. Băi, măcar traduceţi cum trebuie, că nici nu există seriviciul ăsta în Ucraina. Au dat google translate şi au pus articolul. Dar ăştia nu sunt ziarişti, sunt slugi! Când faci copy paşte, eşti slugă! Să fim foarte clari! Analfabetismul este dovadă de slugă! Şi mă sperie această calitate a presei din România, pentru că preluaţi toate propagandele mincinoase şi nu ştiţi cum să o mai daţi!

Acest război nu se va încheia cu învingerea Rusiei! Vor mânca şobolani şi tot nu îi veţi învinge pe ruşi!”, a conchis H.D. Hartmann.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Primul deces după incendiul de pe nava Gas Lisbon din Marea Neagră. Un marinar de 46 de ani nu a mai putut fi salvat
Un marinar filipinez în vârstă de 46 de ani a decedat după incendiul produs la bordul navei Gas Lisbon în Marea Neagră. Autoritățile române continuă ancheta și monitorizarea navei avariate. Bilanțul incidentului produs în largul Mării Negre s-a agravat. Unul dintre marinarii răniți în incendiul izbucnit la bordul navei comerciale Gas Lisbon a murit la […]
Primul deces după incendiul de pe nava Gas Lisbon din Marea Neagră. Un marinar de 46 de ani nu a mai putut fi salvat

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
23 iulie 2026
23 iulie 2026