Breaking News
Iaca anul ăsta a fost unul trist pentru Sile Chiron, sclavul premarului Mișu. Dacă în alți ani pleca cu gențile pline de pe la sărbătorile Iașului, anul ăsta a fost greșit. Cică a mers cu nepastă-sa pe la comercianții de blănuri, așa cum făcea în fiecare an, dar, de data asta, nu a mai plecat cu nimic. Nu se știe clar care este motivul, dar se pare că niciun comerciant nu a mai fost la fel de drăguț cu Chirion și Chiroana, ca în anii trecuți, și nu i-au mai dat nimic pe moca. Acum, este posibil să se fi temut Chiron să se folosească de numele lui Mișu – sau cine știe care a fost combinația? –, dar a plecat cu coada între picioare…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Lupul isi schimba parul, dar naravul ba.
Nu Tiron rupe tot în numele șefului așa face.. dar Parascheva îl va da pe tăvălug!!!