Astra Giurgiu – Poli Iași 4-0, liveTEXT

Publicat: 24 oct. 2020
live text astra poli iasi
astra poli iasi

Astra Giurgiu și Poli Iași se întâlnesc ACUM, într-o partidă contând pentru etapa a 8 a Ligii 1.

Astra Giurgiu – Poli Iași, echipe de start:

ASTRA (4-3-3): Lazar – D. Bruno, Graovac, Găman, Radunovic – G. Şerban, Crepulja, Stahl – V. Gheorghe, Montini, Budescu
REZERVE: Popa, De Sousa, Graur, Moise, Merloi, Wuthrich, Balaure, Canadija, Dima
ABSENȚI: A. Ioniță II, Fatai, Takayuki (indisponibili)
ANTRENOR: Alexandru Radu

POLI IAȘI (4-3-3): Bosz – Cabral, De Iriondo, Baxevanos, Buşu – F. Cristea, Onea, Passaglia – Platini, A. Cristea, Popadiuc
REZERVE: Brînză, Chacana, Assulin, Zajmovic, Atska, Talmaciu, Calcan, A. Stan
ABSENȚI: Frăsinescu, Mensah (indisponibili), Breeveld, Vanzo (accidentați), Mihalache (suspendat)
ANTRENOR: Daniel Pancu

Stadion: „Marin Anastasovici” (Giurgiu)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Craiova) / Asistenți: Marinescu Vasile (Bucureşti) și Slabu Stelian (Braşov)

Edi Iordănescu, în tribune la Astra – Poli Iași

Edi Iordănescu, antrenorul care ar putea-o prelua pe Astra în următoarele zile, este prezent la meciul disputat la Giurgiu. În prima parte, Iordănescu a fost surprins în timp ce oferea indicații pentru Alexandru Radu, fostul său „secund”, care o pregătește pe Astra până la numirea unui nou tehnician.

90′
Astra Giurgiu învinge meritat, după o prestație foarte bună.
90′
Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′
Posesie: Astra Giurgiu 49%, Poli Iași 51%.
90′
Astra Giurgiu are posesia.
90′
Sorin Bușu este penalizat pentru că l-a împins pe Merloi Cristian
90′
PENALTY! Sorin Bușu de la Poli Iași împinge un adversar și arbitrul acordă penalty!
90′
GOOOL! Risto Radunovici (Astra Giurgiu) înscrie de la penalty.
90′
Un-doi frumos între Merloi Cristian de la Astra Giurgiu și David Bruno.
90′
Un-doi frumos între David Bruno de la Astra Giurgiu și Merloi Cristian.
90′
Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 3
90′
După un fault tactic, Juan Pablo Passaglia primește galben
90′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași îl trage în jos pe Merloi Cristian
90′
90′
Poli Iași are posesia.
89′
Risto Radunovici a dat pasa de gol.
89′
GOOOL! Sebastien Wuethrich înscrie!
89′
Risto Radunovici de la Astra Giurgiu trimite în careu.
89′
Risto Radunovici de la Astra Giurgiu avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
89′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Moise Romario
88′
88′
Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
88′
Astra Giurgiu încearcă să creeze o fază periculoasă.
87′
Dario Canadjija de la Astra Giurgiu îndepărtează pericolul cu un tackling bun
87′
Un fotbalist de la Astra Giurgiu face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
87′
Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
87′
86′
Ljuban Crepulja părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Moise Romario.
86′
Constantin Budescu părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Silviu Balaure.
85′
Albert Stahl părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Merloi Cristian.
85′
Posesie: Astra Giurgiu 48%, Poli Iași 52%.

84′
GOOOL! Astra Giurgiu înscrie!
84′
Manuel De Iriondo încasează un galben
84′
PENALTY! Manuel De Iriondo joacă balonul cu mâna în interiorul careului. Manuel De Iriondo protestează vehement, dar arbitrul nu reacționează.
84′
Şutul lui Ljuban Crepulja este blocat.
83′
David Bruno trimite o centrare.
83′
Astra Giurgiu pleacă pe contraatac.
83′
82′
David Lazar e sub presiune, reușește să respingă
82′
Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
82′
Meciul se reia
82′
Jocul e oprit, arbitrul vorbeşte cu jucătorii.
82′
81′
David Lazar este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
80′
80′
Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
80′
Putea să fie gol! Donaldo Acka are o mare șansă de a înscrie, dar David Lazar rezolvă situația!
80′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
80′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
80′
Risto Radunovici respinge în corner.
80′
Un-doi frumos între Platini de la Poli Iași și Rodny Lopes Cabral.

79′
79′
David Bruno e sub presiune, reușește să respingă
79′
Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
79′
Șansă bună, Platini de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
79′
Poli Iași încearcă să creeze o fază periculoasă.
78′
Valerica Gaman e sub presiune, reușește să respingă
78′
Şutul lui Platini este blocat.
78′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
77′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
77′
Juan Pablo Passaglia trimite cu capul spre poartă, dar David Lazar e acolo și intervine.
77′
Sorin Bușu trimite o centrare.
77′
Andreias Calcan de la Poli Iași execută un corner scurt, de pe partea stângă.
77′
Valerica Gaman respinge în corner.

76′
76′
Repunere pentru Astra Giurgiu
75′
Posesie: Astra Giurgiu 51%, Poli Iași 49%.
75′
Sorin Bușu trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
75′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
74′
Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași încearcă să-i trimită cu capul unui coechipier, dar mingea e interceptată de un adversar.
74′
74′
Dzenan Zajmovic îşi vede un şut deviat
74′
Donaldo Acka de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
74′
73′
David Lazar cere mingea
73′
Platini de la Poli Iași centrează imprecis
73′
Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
72′
Meciul e dezechilibrat, Poli Iași domină clar și are posesia.
72′
71′
71′
O lovitură liberă a lui Andreias Calcan este blocată de portar, iar mingea revine în joc
70′
Posesie: Astra Giurgiu 53%, Poli Iași 47%.
70′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Daniel Graovac de la Astra Giurgiu i-a pus piedică lui Dzenan Zajmovic
69′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Risto Radunovici de la Astra Giurgiu i-a pus piedică lui Platini
69′
Manuel De Iriondo este penalizat pentru că l-a împins pe Constantin Budescu
68′
68′
Sorin Bușu de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
68′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
67′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
67′
Risto Radunovici e sub presiune, reușește să respingă
67′
Andreias Calcan trimite o centrare.
67′
66′
Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
66′
Arbitrul fluieră. Albert Stahl îl atacă pe Manuel De Iriondo de la spate și e lovitură liberă.
65′
Posesie: Astra Giurgiu 55%, Poli Iași 45%.
65′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Dario Canadjija
65′
65′
Mattia Montini părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sebastien Wuethrich.
64′
64′

65′

64′
63′
Sorin Bușu de la Poli Iași centrează imprecis
63′
62′
Constantin Budescu a dat pasa de gol.
62′
GOOOL! Valerica Gaman, Astra Giurgiu, înscrie cu o lovitură de cap.
62′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea stângă.
62′
Pasa lui Risto Radunovici de la Astra Giurgiu e blocată de un adversar.
62′
Risto Radunovici de la Astra Giurgiu încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
62′
61′
61′
Constantin Budescu este penalizat pentru că l-a împins pe Manuel De Iriondo
61′
Rodny Lopes Cabral de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
61′
Astra Giurgiu are o șansă bună de gol.
61′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu îi pasează unui coechipier.
60′
60′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași îl trage în jos pe Albert Stahl
60′
Mattia Montini e sub presiune, reușește să respingă
60′
Juan Pablo Passaglia trimite în careu din lovitură liberă
59′
59′
59′
58′
Centrarea lui Sorin Bușu de la Poli Iași e deviată.
58′
Donaldo Acka trimite o centrare.
58′
Platini de la Poli Iași îi pasează unui coechipier.
58′
Mattia Montini este penalizat pentru că l-a împins pe Sorin Bușu
57′
57′
Doru Popadiuc părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Dzenan Zajmovic.

56′
Levente Bosz cere mingea
56′
Constantin Budescu trimite o centrare.
56′
Șansă bună, Mattia Montini de la Astra Giurgiu taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
56′
56′
55′
Posesie: Astra Giurgiu 58%, Poli Iași 42%.
55′
55′
Nikolaos Baxevanos era într-o poziție excelentă, dar David Lazar salvează situația!
55′
Andreias Calcan trimite în careu din lovitură liberă
54′
Arbitrul fluieră. Albert Stahl îl atacă pe Sorin Bușu de la spate și e lovitură liberă.
54′
53′
Daniel Graovac e sub presiune, reușește să respingă
53′
Şutul lui Doru Popadiuc este blocat.
53′
53′
53′
Andreias Calcan de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
53′
52′
ELIMINAT! Valentin Gheorghe primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
52′
Valentin Gheorghe de la Astra Giurgiu faultează, lovindu-l pe Donaldo Acka cu cotul.
51′
51′
Daniel Graovac trimite o centrare.
51′
51′
50′
Posesie: Astra Giurgiu 60%, Poli Iași 40%.
50′
Repunere pentru Poli Iași
50′
Cum a ratat?! Mattia Montini are o mare şansă de a marca, dar nu reuşeşte
50′

49′
49′
48′
47′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
47′
46′
Ce ratare! Mattia Montini are o şansă mare de a înscrie, dar lovitura sa de cap nu-şi atinge ţinta.
46′
David Bruno de la Astra Giurgiu centrează excelent…
46′
Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
46′
A început repriza a doua.

45′
S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′
45′
Mattia Montini comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
45′
Mattia Montini de la Astra Giurgiu faultează, lovindu-l pe Sorin Bușu cu cotul.
45′
Valerica Gaman revine pe teren.
45′
Un jucător de la Astra Giurgiu aruncă lung de la margine, de pe partea dreaptă, în careul advers.
45′
45′
Mattia Montini de la Astra Giurgiu trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
45′
Constantin Budescu trimite în careu din lovitură liberă
45′
45′
Valerica Gaman este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
45′
Valerica Gaman este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
45′
45′
Donaldo Acka comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
45′
Intervenție necugetată. Donaldo Acka îl faultează dur pe Valerica Gaman.
45′
45′
45′
45′
45′
45′
45′
45′
Posesie: Astra Giurgiu 62%, Poli Iași 38%.
45′
Arbitrul fluieră. Daniel Graovac îl atacă pe Platini de la spate și e lovitură liberă.
44′
Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Valerica Gaman
44′
44′
Putea să fie gol! Doru Popadiuc are o mare șansă de a înscrie, dar David Lazar rezolvă situația!
44′
44′
Poli Iași pleacă pe contraatac.
43′
43′
Ljuban Crepulja de la Astra Giurgiu preia slab mingea trimisă de un coechipier.
43′
Daniel Graovac de la Astra Giurgiu centrează excelent…
43′
42′
42′
Andreias Calcan șutează din afara careului, dar ratează ținta.
42′
42′
41′
Ljuban Crepulja șutează din afara careului, dar ratează ținta.
41′
Dario Canadjija de la Astra Giurgiu îi pasează unui coechipier.
41′
41′
Sorin Bușu de la Poli Iași trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
41′
40′
40′
Posesie: Astra Giurgiu 61%, Poli Iași 39%.
40′
Şutul lui Constantin Budescu este blocat.
40′
Manuel De Iriondo de la Poli Iași îndepărtează pericolul cu un tackling bun
40′
Risto Radunovici trimite o centrare.
40′
39′
David Bruno de la Astra Giurgiu încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
39′
Valentin Gheorghe de la Astra Giurgiu îi pasează unui coechipier.
39′
39′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
39′
39′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași centrează, dar mingea iese în aut de margine.
39′
38′
38′
Mattia Montini trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
38′
38′
Rodny Lopes Cabral e sub presiune, reușește să respingă
37′
37′
37′
Astra Giurgiu aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
36′
36′
Donaldo Acka șutează din afara careului, dar ratează ținta.
36′
36′
35′
35′
35′
35′

34′
34′
Valentin Gheorghe revine pe teren.
33′
Căpitanul e schimbat și îi dă banderola unui coechipier.
33′
Andrei Cristea părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Donaldo Acka.
33′
Platini de la Poli Iași e avertizat după ce a comis mai multe faulturi.
32′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Platini de la Poli Iași i-a pus piedică lui Dario Canadjija
32′
32′
Valentin Gheorghe este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
31′
Valentin Gheorghe încasează un galben
30′
ELIMINARE! Ionut Francisc Cristea primeşte cartonaş roşu
30′
Posesie: Astra Giurgiu 59%, Poli Iași 41%.
30′
Valentin Gheorghe este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
30′
Ionut Francisc Cristea este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
29′
29′
Valentin Gheorghe de la Astra Giurgiu intervine periculos asupra lui Ionut Francisc Cristea
29′
Sorin Bușu e sub presiune, reușește să respingă
29′
29′
29′
Meciul are un tempo scăzut, nici una dintre echipe nu se remarcă.

28′
27′
27′
Constantin Budescu Un jucător de la Astra Giurgiu execută lovitura liberă, dar mingea nu-și atinge ținta.
27′
Albert Stahl este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
27′
Albert Stahl este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
26′
26′
Sorin Bușu de la Poli Iași intervine periculos asupra lui Albert Stahl
25′
Posesie: Astra Giurgiu 57%, Poli Iași 43%.
25′
25′
Daniel Graovac de la Astra Giurgiu are o șansă de gol, dar lovitura sa de cap se duce pe lângă
25′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu execută un corner de pe partea dreaptă.
25′
Lovitura liberă rezultată e executată de Constantin Budescu, Levente Bosz respinge bine în corner.

24′
24′
Valentin Gheorghe îşi vede un şut deviat
23′
23′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași i-a pus piedică lui Valentin Gheorghe
23′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Platini de la Poli Iași i-a pus piedică lui Risto Radunovici
22′
Andrei Cristea trimite cu capul spre poartă, dar David Lazar e acolo și intervine.
22′
22′
22′
22′
Manuel De Iriondo trimite în careu din lovitură liberă
21′
Mattia Montini de la Astra Giurgiu intervine periculos asupra lui Manuel De Iriondo
21′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Albert Stahl
21′
20′
20′
19′
19′
Mattia Montini șutează din afara careului, dar ratează ținta.
19′
19′
Manuel De Iriondo e sub presiune, reușește să respingă
19′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu pasează cu călcâiul către un coechipier
19′
18′
Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
18′
Rodny Lopes Cabral trimite o minge lungă
18′
Andrei Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Daniel Graovac
17′
17′
17′
17′
17′
Ionut Francisc Cristea trimite o centrare.
16′
16′
Șutul lui Albert Stahl este deviat, dar portarul apără.
16′
Constantin Budescu execută lovitura liberă, dar aceasta este blocată.
15′
15′
Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Valentin Gheorghe
15′
15′
14′
14′
Juan Pablo Passaglia Un jucător de la Poli Iași execută lovitura liberă, dar mingea nu-și atinge ținta.
14′
Valerica Gaman de la Astra Giurgiu intervine periculos asupra lui Andrei Cristea
13′
13′
13′
13′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
12′
12′
12′
11′
11′
11′
Constantin Budescu de la Astra Giurgiu încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
11′
Valentin Gheorghe de la Astra Giurgiu avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
10′
10′
10′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea stângă.
10′
Daniel Graovac revine pe teren.
10′
10′
Platini de la Poli Iași încearcă un un-doi cu Andrei Cristea, dar balonul este interceptat.
9′
9′
9′
Daniel Graovac este accidentat si scos de pe teren pentru îngrijiri medicale.
9′
Daniel Graovac este accidentat şi primeşte îngrijiri medicale pe teren.
8′

7′
6′
6′
6′
Platini de la Poli Iași trimite în careu, dar mingea e interceptată de un adversar.
6′
Juan Pablo Passaglia trimite o centrare.
6′
Pasa lui Platini de la Poli Iași e blocată de un adversar.
6′
Doru Popadiuc de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
5′
5′
Posesie: Astra Giurgiu 47%, Poli Iași 53%.
5′
5′
5′

4′
4′
4′
Aproape de gol! „Capul” trimis de Platini este respins de David Lazar

3′
Platini de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar