Prima pagină » Local » Ați văzut-o? O femeie de 74 de ani din Iași a dispărut. Persoanele care dețin și pot oferi informații sunt rugate să sune la 112
Ați văzut-o? O femeie de 74 de ani din Iași a dispărut. Persoanele care dețin și pot oferi informații sunt rugate să sune la 112

Ați văzut-o? O femeie de 74 de ani din Iași a dispărut. Persoanele care dețin și pot oferi informații sunt rugate să sune la 112

13 ian. 2025, 16:21,
Redacția BZI în Local

O femeie în vârstă de 74 de ani a fost dată dispărută. Persoanele care au zărit-o sau dețin informații despre locul unde s-ar afla, sunt rugate să sune la numărul unic de urgență 112.

„La data de 13 ianuarie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că la data de 10 ianuarie a.c., numita NISTOR-ROȘCA CATINCA, în vârstă de 74 de ani, a plecat de la domiciliul din sat Heci, comuna Lespezi și nu a revenit până în prezent.

Semnalmente: 1,60 m înălțime, aproximativ 50 de kg, ochii căprui, părul șaten.

La momentul plecării, aceasta era îmbrăcată cu o geacă de culoare negru, o pereche de pantaloni de culoare negru și căciulă de culoare maro, fiind încălțată cu ghete scurte de culoare negru.

Persoanele care dețin și pot oferi informații cu privire la această persoană sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție”, a transmis IPJ Iași.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
30 martie 2026
30 martie 2026