Prima pagină » International » Benzinăriile din Italia, închise. Vizate sunt autostrăzile
Benzinăriile din Italia, închise. Vizate sunt autostrăzile

Benzinăriile din Italia, închise. Vizate sunt autostrăzile

24 mart. 2020, 17:00,
în International

Benzinăriile urmează să fie închise treptat în Italia, începând de miercuri, 25 martie 2020, cu cele de pe autostrăzi, din cauza epidemiei de coronavirus.

Staţiile de alimentare cu carburant urmează să fie închise pe rând în Italia, din cauza epidemiei noului coronavirus, au transmis marţi gestionarii benzinăriilor, relatează Reuters.

Faib Confesercenti, Fegica Cisl şi Figisc/Anisa Confcommercio au precizat într-un comunicat că nu mai pot garanta nivelul necesar securităţii sanitare a angajaţilor lor şi nici viabilitatea economică a serviciului pe care-l asigură.

Benzinăriile de pe autostrăzi urmează să fie închise primele, începând de miercuri seara, iar celelalte urmează să fie închise treptat.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
Controverse uriașe în învățământ! După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia!
Criza în educație continuă după o decizie care schimbă structura anului de început la liceu. După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia. În timp ce autoritățile invocă scăderea numărului de absolvenți de gimnaziu și o optimizare a rețelei școlare, profesorii avertizează că vor rămâne fără ore, […]
Controverse uriașe în învățământ! După ce zeci de clase de liceu au fost desființate, unii dintre profesori amenință cu demisia!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
05 martie 2026
05 martie 2026