Breaking News
Babetele cele hâtre încep rubricuța de astăzi cu o chestiuță din lumea pulitică a pezedeului de prin giudeț. Ei bine, babetele ă zic una despre unul de prin zona de vest a giudețului de prin comuna Mirceștiului, unde e un userist la butoane. Pe acolo, cică vicebremarele Mișu Imbrelea, nu numai că joacă cum vrea peneleul local, ci se ocupă și cu alte îndeliteniciri. Pe lângă faptul că a bătut palma cu leberalii ca să i-o tragă useristului, vicele pezedist cică își face timp așa mai pe seară și mergi prin împrejurimi la vânat. Cică mai omoară și câinii din localitate, așa ca pentru distracție, ca să aibă oleacă de adrenalină, că până acuma nu l-a prins nimeni. Și politică și vânat, cam multe pe capul omului ăsta.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
E moștenire de la fostul primar- mustăciosul. El îi dădea ordine cînd era primar și Imbrea-vice să înpuște cîinii de pe raza comunei.