Prima pagină » National » Cazul ursului lăsat să agonizeze 18 ore pe șosea. Ce a primit șoferul care a lovit animalul – FOTO
Cazul ursului lăsat să agonizeze 18 ore pe șosea. Ce a primit șoferul care a lovit animalul - FOTO

Cazul ursului lăsat să agonizeze 18 ore pe șosea. Ce a primit șoferul care a lovit animalul – FOTO

26 nov. 2019, 12:15,
în National

Tragedie în Harghita, unde un urs a fost lăsat să agonizeze timp de 18 ore pe marginea şoselei în urma unui accident. Acesta a fost lovit de un autoturism. În urma acestei întâmplări, opinia publică a fost sensibilizată şi a stârnit revoltă faţă de atitudinea pasivă a polițiștilor. Puține persoane s-au gândit însă și la pierderea suferită de cel care a lovit accidental ursul.

Gomboş Ferencz este un om norocos deoarece a scăpat nevătămat în urma coliziunii cu ursul. Dar, ghinionul acestuia a fost că a rămas fără principalul mijloc de transport prin care își asigura traiul de zi cu zi al familiei. În ceea ce privește autoturismul, acesta nu era asigurat și statul nu a acordat despăgubiri.

Însă, conducătorul auto ghinionist a primit ajutor din partea cui nu se aștepta niciodată. El a primit drept cadou o maşină de la un clujean impresionat de drama acestuia.

„Dl Gomboş Ferencz, a fost implicat în accidentul cu ursul, care a stat 18 ore în drum, în urma acestui accident a rămas fără mașină, necesară dânsului și celor 6 copii și soția. Am simțit că trebuie să donez una din mașini și sper să aibă parte de ea fără evenimente!!!”, a transmis binefăcătorul, Gigi Ştefan, care a postat şi o fotografie alături de Gomboş Ferencz şi maşina făcută cadou.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, găsit mort lângă București. Anchetă după descoperirea tragică din Bragadiru
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, a fost găsit mort în Bragadiru, după aproape două săptămâni de căutări. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili toate circumstanțele tragediei. Alexandru Nițu, tânărul dat dispărut la sfârșitul lunii iunie din Sectorul 5 al Capitalei, a fost găsit fără viață într-o zonă izolată din Bragadiru, potrivit […]
Alexandru Nițu, tânărul dispărut din Sectorul 5, găsit mort lângă București. Anchetă după descoperirea tragică din Bragadiru

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
14 iulie 2026
14 iulie 2026