Prima pagină » Cancan ultimă oră » Cea mai dureroasă imagine de după înmormântarea tânărului mort la spital. Iubita lui nu își poate reveni
Cea mai dureroasă imagine de după înmormântarea tânărului mort la spital. Iubita lui nu își poate reveni

Cea mai dureroasă imagine de după înmormântarea tânărului mort la spital. Iubita lui nu își poate reveni

13 ian. 2026, 23:59, 2 ,
Redacția BZI în Cancan ultimă oră

Tânărul mort la Spitalul din Buzău a fost înmormântat duminică, în localitatea natală. Atât familia, cât și iubita lui trec prin momente cumplite. Părinții nu s-au putut dezlipi de sicriu la înmormântare, în timp ce Denisa poartă inelul de logodnă pe care Gabriel ar fi trebuit să i-l ofere.

Tânărul mort la Spitalul din Buzău pe secția de Ortopedie a fost înmormântat dumincă. O mulțime de oameni au venit să se roage pentru sufletul lui. Familia și iubita lui sunt în continuare copleșiți de durere.

Iubita lui Gabriel, copleșită de durere, la mormântul lui

La înmormântare, Denisa a ținut în brațe ursulețul de pluș primit de la Gabriel. Tânăra poartă acum și inelul de logodnă pe care iubitul ei ar fi trebuit să i-l dăruiască.

Denisa este copleșită de durere, la mormântul lui și a postat o imagine de la locul de veci, plin de coroane de flori, jucării de pluș și un portret cu el.

„Altfel trebuia să fie…”, a scris Denisa, pe rețelele de socializare.

Cei doi ar fi trebuit să aniverseze șapte ani de când s-au cunoscut

După ce Gabriel a fost înmormântat duminică, Denisa a transmis un mesaj mai lung, dureros, în care spune că și-a dorit să tragă un mare semnal de alarmă cu privire la ce se întâmplă în sistemul medical din România.

Cei doi ar fi trebuit să aniverseze, în această perioadă, șapte ani de când s-au cunoscut.

„Poate sunt înlemnită de durere, întrebările sunt multe, răspunsurile puține, dar mai știu și că fiecare om își cunoaște povestea lui (…) Cu toate astea, aveam amândoi certitudinea pe patul spitalului că după ce ieșim din asta nu ne mai dăm drumul. Și totuși așa a apărut singura despărțire care chiar mai are relevanță azi (…) Nu drama este ceea ce doresc să împrăștii, nici durerea care mă înlemnește atât pe mine, cât și pe familia lui, doar un semnal mare de alarmă (…) Povestea lui Bum nu este doar a lui, este simbolul a tot ce se întâmplă în sistemul medical din România, unde multe povești au stop înainte de termen”, a scris Denisa, după înmormântare.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Autoritățile vin cu recomandări urgente pentru populație după explozia de la CET Vest București
Autoritățile au transmis recomandări pentru locuitori după explozia de la CET Vest București. O bubuitură puternică urmată de un incendiu de amploare a avut loc luni seară la CET Vest din București, generând o mobilizare masivă a echipajelor de intervenție. Incidentul a vizat mai multe transformatoare electrice, iar flăcările s-au manifestat violent, necesitând o intervenție […]
Autoritățile vin cu recomandări urgente pentru populație după explozia de la CET Vest București
Comentarii
  • Si de victimele din accidentul produs de Ciaurel? Zice cineva ceva? Ca in fond, toata situatia putea fi evitata daca nu il apuca pandalia si nu se lua la intrecere cu politistii, se comporta civilizat si respecta legile.

  • Si de victimele din accidentul produs de Ciaurel? Zice cineva ceva? Ca in fond, toata situatia putea fi evitata daca nu il apuca pandalia si nu se lua la intrecere cu politistii, se comporta civilizat si respecta legile.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
22 aprilie 2026
22 aprilie 2026