Local

CFR Cluj a învins echipa Poli Iași cu scorul de 2-0

Publicat: 06 dec. 2020
Poli Iași

CFR Cluj s-a impus în deplasarea cu Poli Iași, scor 2-0. A fost primul meci din noul mandat pentru Edi Iordănescu.

90′
Ciprian Deac de la CFR Cluj ar putea deveni omul meciului după prestația excelentă de azi.
90′
CFR Cluj învinge meritat, după o prestație foarte bună.
90′
Arbitrul fluieră finalul meciului.
90′
Posesie: Poli Iași 46%, CFR Cluj 54%.
90′
Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 2
90′
Andrei Cristea de la Poli Iași este surprins în ofsaid
90′
Posesie: Poli Iași 49%, CFR Cluj 51%.
89′
Repunere pentru CFR Cluj
89′
Andreias Calcan trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
88′
Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj trimite mingea în spatele apărării adverse, dar un adversar interceptează balonul.
88′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
87′
Poli Iași are posesia.
86′
85′
84′
Constantin Paun-Alexandru de la CFR Cluj trimite în careu, dar pasa lui e interceptată de un adversar.
84′
Mateo Susic trimite o centrare.
84′
CFR Cluj încearcă să creeze o fază periculoasă.
83′
Cristian Bălgrădean cere mingea
83′
Sorin Bușu trimite o centrare.
83′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
82′
Constantin Paun-Alexandru șutează din afara careului, dar Levente Bosz intervine.
82′
Repunere pentru Poli Iași
82′
Ovidiu Hoban șutează din afara careului, dar ratează ținta.
81′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
81′
Ciprian Deac părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Luis Aurelio.
80′
CFR Cluj are posesia.
80′
79′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în propria jumătate.
79′
După un fault tactic, Gabriel Debeljuh primește galben
78′
GOOOL! Ciprian Deac (CFR Cluj) înscrie de la penalty.
77′
PENALTY! Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași îi pune piedică unui adversar și arbitrul acordă penalty!
76′
76′
76′
Valentin Costache părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Constantin Paun-Alexandru.
75′
Andrei Cristea execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă
73′
Mateo Susic este avertizat pentru proteste la adresa arbitrului
73′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Sorin Bușu
73′
Denis Ciobotariu e sub presiune, reușește să respingă
73′
73′
73′
72′
Levente Bosz cere mingea
72′
Șutul lui Valentin Costache e blocat de Levente Bosz, dar acesta nu poate reține.
72′
71′
Nikolaos Baxevanos de la Poli Iași îl trage în jos pe Gabriel Debeljuh
70′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj îl trage în jos pe Sorin Bușu
70′
Posesie: Poli Iași 45%, CFR Cluj 55%.
70′
Cât pe-aci să fie gol! Alexandru Chipciu are o mare şansă de a marca, dar nu poate introduce mingea în plasă.
69′
69′
Meciul se reia
69′
Jocul e oprit pentru că un jucător e căzut pe gazon.
68′
Andrei Cristea de la Poli Iași încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
68′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
68′
Gabriel Debeljuh de la CFR Cluj luftează dintr-o poziție foarte bună.
68′
Valentin Costache trimite o centrare.
67′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andrei Cristea de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mateo Susic
67′
Paulo Vinicius e sub presiune, reușește să respingă
67′
Andreias Calcan trimite în careu din lovitură liberă
66′
Posesie: Poli Iași 44%, CFR Cluj 56%.
66′
William Soares părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Ovidiu Hoban.
66′
Mario Rondon părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Gabriel Debeljuh.
66′
După un fault tactic, Alexandru Chipciu primește galben
66′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj îl trage în jos pe Andrei Cristea
65′
Andrei Cristea de la Poli Iași avansează rapid cu mingea încercând să creeze pericol..
65′
Poli Iași pleacă pe contraatac.
65′
65′
Valentin Costache de la CFR Cluj trimite mingea în spatele apărării adverse, dar coechipierul său nu reușește să profite.
64′
63′
63′
63′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași trimite puțin pe lângă bară! Foarte aproape!
63′
Șansă bună, Manuel De Iriondo de la Poli Iași taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
63′
Un fotbalist de la CFR Cluj face o greşeală defensivă, care se putea transforma în gol
62′
Mario Rondon trimite din voleu pe poartă, dar Levente Bosz reține.
62′
Ciprian Deac trimite în careu din lovitură liberă
62′
62′
61′
Dzenan Zajmovic comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
61′
Dzenan Zajmovic de la Poli Iași faultează, lovindu-l pe Mateo Susic cu cotul.
61′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în propria jumătate.
61′
Nicandro Breeveld părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Dzenan Zajmovic.
60′
60′
60′
Ciprian Deac de la CFR Cluj trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
59′
59′
59′
Damjan Djokovici șutează din afara careului, dar ratează ținta.
58′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Joseph Mensah de la Poli Iași i-a pus piedică lui Camora
58′
58′
Camora trimite o centrare.
57′
CFR Cluj aruncă de la margine, de pe partea dreaptă, în jumătatea adversă.
57′
Alexandru Chipciu controlează balonul cu mâna.
56′
56′
Manuel De Iriondo comite un fault dur asupra unui adversar şi primeşte un cartonaş galben de la arbitru
56′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui Damjan Djokovici
55′
55′
Razvan Onea trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
55′
54′
54′
William Soares încasează un galben
54′
William Soares controlează balonul cu mâna.
53′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mateo Susic
53′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Alexandru Chipciu de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Nikolaos Baxevanos
52′
52′
52′
Andrei Cristea trimite o centrare.
52′
51′
51′
Damjan Djokovici trimite o centrare.
50′
Posesie: Poli Iași 42%, CFR Cluj 58%.
50′
50′
49′
49′
Denis Ciobotariu de la CFR Cluj trimite cu capul, dar mingea se duce departe de poartă.
49′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj execută un corner de pe partea stângă.
48′
Valentin Costache îşi vede un şut deviat
48′
Șansă bună, Camora de la CFR Cluj taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
48′
47′
47′
47′
Poli Iași aruncă de la margine, de pe partea stângă, în jumătatea adversă.
46′
Andrei Burcă părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Paulo Vinicius.
46′
Doru Popadiuc părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Joseph Mensah.
46′
A început repriza a doua.
45′
CFR Cluj e echipa care arată mai bine în această repriză.
45′
S-a terminat! Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize
45′
Posesie: Poli Iași 39%, CFR Cluj 61%.
45′
45′
45′
Damjan Djokovici de la CFR Cluj trimite bine în careu, dar coechiperul lui nu reuşeşte să profite.
45′
Șansă bună, Mario Rondon de la CFR Cluj taie apărarea adversă cu o pasă filtrantă.
45′
Arbitrul de rezervă arată minutele de prelungire: 1
45′
Andrei Cristea este penalizat pentru că l-a împins pe Denis Ciobotariu
45′
45′
Posesie: Poli Iași 38%, CFR Cluj 62%.
45′
Camora este penalizat pentru că l-a împins pe Doru Popadiuc
44′
43′
43′
Mario Rondon este penalizat pentru că l-a împins pe Levente Bosz
42′
42′
Ciprian Deac îşi vede un şut deviat
42′
Mateo Susic de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
42′
Valentin Costache de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
42′
Ciprian Deac de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
42′
41′
40′
40′
39′
38′
38′
37′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui William Soares
36′
36′
36′
35′
35′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Sorin Bușu de la Poli Iași i-a pus piedică lui Mateo Susic
35′
Posesie: Poli Iași 35%, CFR Cluj 65%.
34′
34′
33′
BARĂ! Mingea trimisă cu capul de Mario Rondon loveşte bara!
33′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
33′
Levente Bosz scoate un gol ca și făcut! Alexandru Chipciu era într-o poziție excelentă, dar Levente Bosz l-a blocat!
33′
32′
32′
Manuel Angiulli părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Sorin Bușu.
32′
Rodny Lopes Cabral părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Andrei Cristea.
31′
31′
31′
30′
30′
29′
29′
Doru Popadiuc de la Poli Iași trimite în careu, dar niciun coechipier nu poate profita.
28′
28′
28′
27′
Nicandro Breeveld e sub presiune, reușește să respingă
27′
27′
27′
26′
26′
Manuel De Iriondo șutează din afara careului, dar ratează ținta.
25′
25′
Posesie: Poli Iași 40%, CFR Cluj 60%.
25′
24′
24′
24′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj încearcă să-i trimită unui coechipier în careu, dar centrarea lui e blocată de un adversar
23′
23′
Mario Rondon trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
23′
22′
22′
21′
20′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Manuel De Iriondo de la Poli Iași i-a pus piedică lui Ciprian Deac
20′
Posesie: Poli Iași 43%, CFR Cluj 57%.
20′
Damjan Djokovici de la CFR Cluj intervine periculos asupra lui Doru Popadiuc
19′
19′
Andrei Burcă de la CFR Cluj trimite puțin pe lângă bară! Foarte aproape!
19′
Damjan Djokovici de la CFR Cluj trimite în careu.
19′
Alexandru Chipciu trimite o centrare.
18′
18′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj execută un corner de pe partea dreaptă.
18′
Razvan Onea respinge în corner.
17′
17′
Șutul lui Andreias Calcan este deviat, dar portarul apără.
16′
16′
15′
Posesie: Poli Iași 36%, CFR Cluj 64%.
15′
Andrei Burcă este penalizat pentru că l-a împins pe Doru Popadiuc
14′
Mario Rondon a dat pasa de gol.
14′
GOOOL! Ciprian Deac înscrie!
14′
Mario Rondon de la CFR Cluj îi pasează unui coechipier.
14′
Şutul lui Valentin Costache este blocat.
14′
CFR Cluj are o șansă bună de gol.
13′
13′
13′
12′
Mateo Susic de la CFR Cluj centrează, dar mingea iese în aut de poartă.
11′
Andreias Calcan este penalizat pentru că l-a împins pe Denis Ciobotariu
11′
Rodny Lopes Cabral trimite o centrare.
11′
10′
10′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Nicandro Breeveld de la Poli Iași i-a pus piedică lui Denis Ciobotariu
10′
10′
Posesie: Poli Iași 34%, CFR Cluj 66%.
10′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Andreias Calcan de la Poli Iași i-a pus piedică lui Andrei Burcă
9′
Şutul lui Manuel De Iriondo este blocat.
9′
8′
Arbitrul acordă lovitură liberă după ce Ciprian Deac de la CFR Cluj i-a pus piedică lui Manuel De Iriondo
8′
7′
7′
Ciprian Deac trage spre poartă, dar șutul e mult pe lângă.
7′
Rodny Lopes Cabral îşi pune echipa sub presiune după o respingere nereuşită.
7′
7′
6′
6′
6′
Posesie: Poli Iași 24%, CFR Cluj 76%.
5′
5′
Juan Pablo Passaglia de la Poli Iași execută un corner de pe partea dreaptă.
5′
Andrei Burcă respinge în corner.
5′
4′
Alexandru Chipciu de la CFR Cluj îl trage în jos pe Manuel De Iriondo
4′
3′
Antonio Stan părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Doru Popadiuc.
3′
3′
3′
Manuel Angiulli respinge în corner.
2′
2′
Nikolaos Baxevanos este penalizat pentru că l-a împins pe Mateo Susic
2′
2′
1′
Bine v-am găsit. Noctura e pornită și suntem gata de meci!
1′
Terenul e excelent azi, facilitând execuțiile tehnice.
1′
CFR Cluj are lovitura de începere, meciul a început.
0′
Arbitrul fluieră începutul partidei.
0′
Înainte de a începe meciul, jucătorii şi publicul păstrează un minut de reculegere.
0′
Bine aţi venit pe Stadionul E. Alexandrescu, meciul va începe în aproximativ 5 minute.

Poli Iași – CFR Cluj » Echipe de start

Poli Iași: L. Bosz – Onea, M. Mihalache, Angiulli, Baxevanos, Rodny Lopes – De Iriondo, Breeveld, Passaglia – A. Stan, A. Calcan
Rezerve: T. Axinte – Tălmaciu, Zajmovic, Mensaj, F. Cristea, S. Bușu, Popadiuc, Chachana, A. Cristea
Antrenor: Daniel Pancu

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, D. Ciobotariu, A. Burcă, Camora – C. Deac, Soares, Djokovic – A. Chipciu, R. Rondon, V. Costache
Rezerve: Sandomierski – C. Manea, Vinicius, Hoban, Itu, Luis Aurelio, Carnat, A. Păun, Debeljuh
Antrenor: Edi Iordănescu

Stadion: „Emil Alexandrescu”
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti) / Asistenți: Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin) și Gheorghe Bogdan (Bucureşti)