Actualitate

Chindia – Politehnica Iaşi. Duelul formaţiilor în criză – LIVE TEXT 2 – 1

Publicat: 07 dec. 2019

Florea a avut o ocazie foarte mare! A făcut o preluare foarte bună și l-a pus la grea încercare pe portarul oaspeților.

90 Și Vadim Rață a primit un avertisment.

89 Cristian Neguț a primit un cartonaș galben după o intrare dură.

85 Daniel Novac a primit un avertisment din partea centralului partidei.

84 Mihai Aioani, portarul Chindiei, a văzut cartonașul galben pentru tragere de timp.

83 Nouă ocazie pentru Chindia! După un contraatac periculos elevii lui Viorel Moldovan nu au putut marca și golul cu numărul trei. Scorul rămâne 2-1.

77 Mihai Teja a schimbat pentru ultima dată în acest meci: A ieșit Passaglia și a fost introdus Adrian Bălan.

74 Antrenorul Chindiei l-a scos pe Ovidiu Bic și l-a introdus pe Vadim Rață.

73 Cristian Cherchez a fost înlocuit și i-a cedat locul lui Josip Ivancic.

68 Denis Dumitrașcu a văzut cartonașul galben.

67 Mihai Teja l-a scos Răzvan Onea și l-a introdus pe Cabral.

Mihai Teja l-a scos Răzvan Onea și l-a introdus pe Cabral.

63 GOOOOOL! Cristian Cherchez a marcat golul doi al Chindiei la doar patru minute după reușita lui Florea! Elevii lui Viorel Moldovan au întors rezultatul! Scorul este 2-1.

59 GOOOOOL! Daniel Florea a restabilit egalitatea după doar 13 minute! Scorul este 1-1!

56 Viorel Moldovan a efectuat o primă schimbare: A fost scos Yameogo și a fost introdus Ioan Andrei Dumiter.

46 GOOOOOL! Platini a marcat un gol frumos, după o centrare venită din partea lui Loshaj. După o preluare pe piept, jucătorul din Insula Capului Verde a trimis la colțul lung și a deschisc scorul! Este 1-0 pentru moldoveni!

46 Repriza a doua a început.

Ocazie mare pentru Poli Iași! Andrei Cristea a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Aioani a avut o paradă salvatoare de excepție!

39 Ocazie pentru Poli Iași! Andrei Cristea a primit un balon în centrul careului, însă era înconjurat de adversari și a trimis mingea pe lângă poartă.

8 Ocazie mare pentru Chindia! Neguț a tras la poartă, însă Andrei Radu a deviat mingea și scorul a rămas 0-0!