Cosmin Olăroiu, victorie uriașă! Jiangsu a zdrobit o forță din China și e neînvinsă de trei luni

Publicat: 22 oct. 2019
Cosmin Olăroiu victorie uriașă Jiangsu a zdrobit o forță din China și e neînvinsă de trei luni

Formația condusă de Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, rămâne neînvinsă de trei luni, după ce s-a impus, duminică, în fața echipei Hebei Fortune, cu scorul de 4-1. În minutul 18 al primei reprize, Ivan Santini a marcat primul gol al partidei, după ce a interceptat o minge trimisă de Teixeira și a șutat spre poarta lui Chi. Wu Xi a înscris, în minutul 21, pentru 2-0. Xi a rămas singur cu portarul Chi, pe care l-a învins ușor. Miranda a dus scorul la 3-0, în minutul 42, printr-o lovitură de cap.

În a doua repriză, Hebei Fortune a reintrat în joc, prin golul înscris de Dong Xuesheng, din minutul 56. Xuesheng l-a învins pe portarul Gu, cu o lovitură de cap. Wu Xi a marcat din nou pentru Jiangsu Suning, în minutul 76, după ce a pătruns în apărarea adversă. În minutul 89, Fernandinho a ratat lovitura de pedeapsă care ar fi putut duce scorul la 4-2.

Echipele utilizate:
Jiangsu Suning: Gu – Ji, Li (Yang Boyu 88), Miranda, Zhou – Xie (Wang Song 69), He, Wu, Luo (Huang 78) – Santini, Teixeira
Hebei: Chi – Liu, Hang, Pan (Russell 46), Zhang, Zhang – Jiang, Wang, Fernandinho – Dong (Gong 85), Marcao.
În clasamentul din campionatul chinez, echipa lui Olăroiu se poziționează pe locul 5, cu 43 de puncte.