Breaking News
Babetele cele hâtre continuă rubricuța de astăzi cu o ală chestiuță de pe la noi. De data asta e vorba de clanul de la bremăria Dumă Ești, de care v-a povestit gazeta bâzâitoare zilele astea. Cum la bremăria lui Mișu Cucuvea sunt și fiică-sa, și nor-sa, și alții din neamul lor, ăștia își fac planurile de combinații încă de dimineața, acasă. Au ajuns să facă ședințe în uichend și să pună la punct în tihnă, la un păhărel și grătărel, problemele din timpul săptămânii de la bremărie. Nora, fiica cu date concrete pe masă, ginerele și fiul cu idei de rezolvare, iar Mișu Cucuvea se bate pe burdihan la ce a realizat cu neamurile de-a dreapta sa. Ei, vedeți cum se fac afacerile în comuna asta și așa lovită de soartă? E bine când ești bremare.
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie