În continuarea rubricuței de astăzi, babetele cele hâtre vă prezintă una despre nește combinațiuni care s-ar face pe la compania aiasta de transport cu public din târg. Cică o tanti dispecer de pren zona Tătăr-cu-ași ar face tot felul de combinațiuni cu vatmanii de pe ruta 3, adicătelea spre Gară. Zâlele trecute a ieșât oleacă de scandal pe acolo și, așa, a ieșât la iveală faptul că tanti dispecer de pe acolo ar fi trecut fictiv nește curse pe care le-ar fi făcut un vatman. Acesta ar fi acumulat vreo 3 curse în numai o oră, chipurile, pentru a ponta mai bine și a lua, probabil, mai multe lovele. Cică nici vatmanii n-ar rămâne insensibili la nevoile dispeceriței și ar mai „lovi-o” periodic cu câte 50 de leuți, așa, ca să aibă de o conservă cu ton!