Prima pagină » Cancan » Dana Rogoz, confesiuni despre căsnicia cu regizorul Radu Dragomir. Sunt de 21 de ani împreună
Dana Rogoz, confesiuni despre căsnicia cu regizorul Radu Dragomir. Sunt de 21 de ani împreună

Dana Rogoz, confesiuni despre căsnicia cu regizorul Radu Dragomir. Sunt de 21 de ani împreună

30 aug. 2025, 13:20,
Redacția BZI în Cancan

Dana Rogoz și Radu Dragomir sunt considerați unul dintre cele mai unite cupluri din lumea mondenă românească. Cei doi s-au căsătorit în 2012 și au doi copii: Vlad, de 10 ani, și Lia, de 3 ani. Dintr-o relație anterioară, regizorul mai are un fiu, Barbu.

Dana Rogoz, confesiuni despre căsnicia cu regizorul Radu Dragomir

Într-un interviu acordat recent, Dana Rogoz a vorbit despre momentul emoționant în care Radu Dragomir a cerut-o în căsătorie.

„Am fost cerută în căsătorie de Paște, într-o rulotă pe care tocmai ne-o cumpăraserăm din Germania. Era seară deja, parcaserăm chiar în centrul orașului Praga, unde urma să rămânem peste noapte, când Radu a scos inelul… A fost foarte emoționant pentru amândoi. Cererea a venit după mulți ani de relație și era un pas pe care amândoi îl consideram firesc. Cu alte cuvinte, Radu era 100% sigur care va fi răspunsul meu. Dar tot a fost foarte emoționant acel „Da”. Eram extrem de fericită! Și uite cum, la finalul lunii mai, sărbătorim 21 de ani de relație, iar în iulie, 13 ani de căsătorie”, a povestit actrița pentru VIVA!.

Vedeta a mărturisit că face o echipă excelentă cu soțul ei, adaptându-se cu ușurință tuturor dificultăților care le apar în cale.

„Viața s-a schimbat și noi împreună cu ea. Ne-am adaptat schimbărilor și continuăm să o facem, căci viața alături de copii te obligă mereu să o faci. Suntem o echipă!”, a mai spus ea pentru sursa citată.

Dana Rogoz, despre relația cu cei doi copii și personalitățile lor diferite
Dana Rogoz a povestit recent despre cei doi copii ai ei, Vlad, în vârstă de 10 ani, și Lia, de 4 ani. Actrița a recunoscut că spre deosebire de soțul ei, ea este cea autoritară dintre cei doi

Mi-am propus, încă de când era Vlad mic, cum aș vrea să își aducă aminte copiii de mine, când vor fi adulți. Aș vrea să își aducă aminte de mine râzând. Nu îmi iese chestia asta. Din păcate, am tras bățul scurt și eu sunt părintele autoritar din familie. Eu sunt părintele de teme. Eu sunt cea care îl trimite pe Vlad la teme, care îi face program (…) Lia momentan nu are. Lia este un copil foarte rezonabil. Ea este un copil cu care te poți înțelege ușor, a spus Dana Rogoz în emisiunea „La Măruță.”

Dana Rogoz a mai vorbit în continuare despre personalitățile complet diferite ale copiilor ei, dar și cum a gestionat momentul în care Lia a avut primul tantrum.

„Îmi scria cineva: „Dar Lia are tantrum?” L-a avut recent pe primul, văzuse la Vlad, puțin înainte, cum se face. Și aproape că m-am și bucurat. Mi se părea că poate nu i-am dat spațiu. Copilul nu a avut crize. A avut și ea una, legată de o înghețată, eu m-am ținut fermă pe poziții. Furiile Liei sunt o ploaie de vară, iar ale lui Vlad au fost un potop. Vlad este în continuare cel temperamental și care ne provoacă și pune milioane de întrebări și vorbește continuu în mașină și are mereu probleme. Și Lia spune din când în când: Ați putea face puțină liniște să mă uit și eu la clădirile acestea? Iar în momentul acela ne blochează pe toți, iar Vlad spune: Și acum noi chiar ne oprim? Chiar o luăm în serios, nu putem să continuăm?”, a completat actrița.

 

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Articol recomandat
FOTO Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță și de volumul real de activitate, nu doar după vechime sau statut profesional. Ideea a fost prezentată de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, într-un demers ce vizează reorganizarea și plata gărzilor medicale. Măsura, anunțată public la începutul lunii februarie 2026, urmărește să reducă discrepanțele dintre munca […]
Salariile medicilor ar putea fi stabilite în funcție de performanță! Ce schimbări anunță ministrul Sănătății

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
26 martie 2026
26 martie 2026