Președintele Donald Trump a vorbit despre OZN-uri, într-o discuție cu reporterii de la Casa Albă, spunând că administrația sa va elibera în curând documentele secrete despre OZN-uri. Afirmațiile șefului de stat american au stârnit amuzamentul piloților NASA, care se aflau în spatele lui.
Donald Trump a vorbit despre OZN-uri!
O conferință de presă de la Casa Albă a luat o întorsătură neașteptată atunci când întrebările reporterilor s-au mutat de la misiunea spațială NASA la extratereștri, provocând reacții vizibile din partea astronauților, în timp ce Trump încerca să ofere un răspuns serios.
Echipajul Artemis II, care a fost invitat de Donald Trump la Casa Albă pentru a fi felicitat pentru misiunea sa recentă spre Lună, a zâmbit ironic atunci când președintele american a răspuns întrebărilor despre mult așteptatele sale dosare despre OZN-uri.
Când a fost întrebat despre promisiunea sa de a dezvălui informații despre OZN-uri, Trump a sugerat că dosarele mult așteptate ar putea fi făcute publice în curând.
„Cred că vom publica cât mai mult posibil în viitorul apropiat. Dintr-un anumit motiv, și cred că este doar un motiv, oamenii se gândesc de mult timp la asta. Vor să afle despre OZN-uri și despre orice are legătură cu OZN-urile sau materiale conexe”, a răspuns președintele.
În luna februarie, Trump l-a acuzat pe fostul președinte Barack Obama că ar fi dezvăluit „informații clasificate” atunci când a sugerat într-un podcast că extratereștrii sunt reali. Deși a ordonat atunci declasificarea acestor dosare, Trump a precizat că rămâne sceptic și nu are încă o opinie formată dacă fenomenele sunt de origine extraterestră.
JD Vance crede că extratereștrii sunt demoni
Într-un interviu acordat la sfârșitul lunii martie pentru emisiunea The Benny Show, vicepreședintele american a precizat că este obsedat de extratereștri și OZN-uri.
„Oricine este curios în legătură cu asta, dar, credeți-mă, eu sunt mai curios decât oricine. O să ajung la rădăcina problemei. Oricum, eu nu cred că sunt extratereștri, eu cred că sunt demoni”.
Vicepreşedintele, catolic dedicat convertit în 2019, a explicat că utilizează acest termen în sensul său creştin, evocând „fiinţe celeste care zboară peste tot şi care le fac oamenilor lucruri bizare”.
Nu există nicio probă privind o eventuală origine extraterestră a acestor OZN-uri, fenomene aeriene neidentificate care provoacă fascinaţie şi alimentează numeroase teorii ale conspiraţiei, comentează AFP.
În 2024, biroul Pentagonului specializat în aceste chestiuni, numit AARO, a informat că nu a găsit „nicio probă empirică” care ar permite să se ajungă la concluzia că anumite „fenomene anormale neidentificate” ar fi de origine extraterestră, sau că guvernul american ar ascunde astfel de probe.
Așadar, președintele Donald Trump a vorbit despre OZN-uri, într-o discuție cu reporterii de la Casa Albă, spunând că administrația sa va elibera în curând documentele secrete despre OZN-uri. Afirmațiile șefului de stat american au stârnit amuzamentul piloților NASA, care se aflau în spatele lui.
Ei dar asta nu e tot !, clientul fidel al lui epstein sa întîlnit și a vorbit chiar cu Isus Hristos în persoană care ia spus să înceapă războiul din Iran , să bombardeze și shit out from them ca să grăbească armaghedonul !
Nu e banc, e afirmația lor , e pe bune