Breaking News
În continuarea rubricuței de azi, babele vă povestesc câteva chestiuni despre un individ care căpușează rău de tot statul. Mihăță Telololescu, de la Cipatin, are vreo 100 de ani, e pensionar de vreo 20 de ani și încasează câte 6.000 de lei pentru că participă acolo la ședințele de consiliu. El este senil, habar n-are despre ce este vorba acolo. El participă, ia banii și cam atât. Pe lângă asta, nu se dă plecat nici mort. De fapt, babele cred că are toate șansele să o mierlească la vreo ședință, că e mai bătrân ca Iliescu…
Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate
Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Moș băsină este în CA de când a ieșit la pensie!!! Mai stă omul în CA un mandat, două, dar cheagul ăsta a prins rădăcini, e deja un record național să fii de 30 de ani in CA și culmea și președinte. Nu este o regulă? Să fie limitate mandatele ? Cum naiba să stai neclintit de zeci de ani în CA ? Ce fapte eroice a făcut moșneagul? A construit autostrăzi, centuri, a făcut străzi noi? Nimic, e un paduche flaușat care pândește lumea, monitorizează achizițiile, îl informează pe Chirica de 2-3 ori pe zi și se ține de răzbunări pe ingineri, muncitori ori șefi care îndrăznesc să-l contrazică sau să-l conteste. Animalul ăsta trebuie să plece imediat să nu se mai invoce contractul de mandat făcut oricum fără o selecție serioasă ci pe baza solicitării primarului
Il cunosc pe Teodorescu din 1990 de cand era adjunctul lui Antonel Grosu la IGLL.
Până acum am fost dispus să îi acord beneficiul îndoielii, deoarece, în momentele în care am discutat cu el față în față, l-am considerat capabil să își facă treaba deși mă cam îndoiam de capacitățile lui morale și profesionale.
Este clar acum că nu mai este în plenitudinea forțelor sale fizice și în special pshihice.
Familia sa și personalul din primărie care îl acceptă de atâția ani ar fi trebuit să fi știut acest lucru și să-l sfătuiască să stea acasă ca CITADIN nu e azil de bătrâni iar primarul dacă vrea să-i dea o rentă viageră să-i dea din banii să-i.
Mihai, de ce te-a dat afară Costică Simirad ? De incompetent nu ?
De ce te-a dat afară Lucian Flaișer ? Ai falimentat o unitate ! Ai uitat ?
Pleacă Mihai acasă, a trecut timpul tău , înțelege omule !
Bengaitorul de moșneag e o hahalera i născută. Acționar și la CONEST unde e pus de Chirica ca să urmărească activitatea și profitul. Pentru asta hodorogul e pus la CITADIN in CA de unde înșfăca 7000 lei/ luna + bonusuri la sfârșit de an + alte comisioane venite paraîndărăt de achizițiile făcute cu dedicație de Iorga și de la plățile preferențiale ordonate de Ionesco Trebuie rarefiați indivizii ăștia, dat nu napalm sa ardă năpârcile furacioase care culmea tupeului zic ca fac businesses nu ca fură ca-n codru .