FCSB și-a încheiat cantonamentul de iarnă cu o victorie. A învins echipa adversă cu scorul de 3-1

Publicat: 22 ian. 2020

FCSB a încheiat cantonamentul de iarnă cu o victorie, scor 3-1, împotriva campioanei Coreei de Sud, Jeonbuk Hyundai Motors FC. Florinel Coman, cu o ”dublă” în minutele 17 şi 24 şi Olimpiu Moruţan (34) au înscris pentru roş-albaştri, în timp ce Lars Veldwijk a redus din handicap pentru asiatici în minutul 64. Bogdan Vintilă a început partida cu următoarea formulă de echipă: Bălgrădean – Creţu, Planic, Cristea, Panţîru – Nedelcu, Oaidă, Olaru – Man, Moruţan, Coman (cpt). În partea a doua a meciului au mai intrat Niţă, Manea, Filip şi Popa. Delegaţia FCSB va reveni joi noaptea la Bucureşti, acolo unde, după câteva zile libere, ”roş-albaştrii” vor începe să pregătească primul meci oficial din 2020, împotriva celor de la CFR Cluj.