Prima pagină » Local » Femeie de 49 de ani, în stare gravă după ce a fost înjunghiată de concubinul fiicei sale în Podu Iloaiei – UPDATE
Femeie de 49 de ani, în stare gravă după ce a fost înjunghiată de concubinul fiicei sale în Podu Iloaiei - UPDATE

Femeie de 49 de ani, în stare gravă după ce a fost înjunghiată de concubinul fiicei sale în Podu Iloaiei – UPDATE

10 iun. 2026, 09:08, 5 ,
Redacția BZI în Local

O femeie în vârstă de 49 de ani a ajuns în stare critică la spital după ce a fost înjunghiată în zona toracelui de către concubinul fiicei sale, în orașul Podu Iloaiei.

UPDATE: Polițiștii din Podu Iloaiei au intervenit în noaptea de 10 iunie, după ce o tânără de 26 de ani a anunțat prin 112 că fostul său concubin o amenință telefonic că îi va face rău mamei. Ajunși la fața locului, oamenii legii au găsit o femeie de 49 de ani cu mai multe plăgi tăiate.

Ancheta este coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași, care cercetează cazul pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs incidentul.

„La data de 10 iunie a.c., în jurul orei 00:40, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Podu Iloaiei au fost sesizați, prin apel 112, de către o tânără, de 26 de ani, cu privire la faptul că, fostul concubin al acesteia o amenință, prin telefon, cu acte de violență asupra mamei ei.

Polițiștii s-au deplasat de îndată la fața locului, fiind identificată o femeie, de 49 de ani, care prezenta mai multe plăgi tăiate.

Cercetările sunt continuate sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Iași, pentru stabilirea întregii situații de fapt și luarea măsurilor legale care se impun”, a transmis IPJ Iasi.

Știre inițială: Victima a suferit un șoc hemoragic sever, cu afectarea unor vase de sânge importante, fiind transferată de urgență pentru intervenție de specialitate.

„Femeie, 43 de ani, înjunghiată de concubin cu un cuțit în regiunea toracică, în Podu Iloaiei. La caz a intervenit echipajul de Terapie Intensivă Mobilă (TIM). Pacienta prezenta șoc hemoragic, cu interesarea vaselor mari. A fost transferată de la Unitatea de Primiri Urgențe (UPU) către Institutul de Boli Cardiovasculare (IBCV) pentru chirurgie cardiacă”, a declarat prof. dr. Diana Cimpoeșu, șefa UPU-SMURD Iași.

Donație lunară
Donează lunar pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Alătură-te comunității noastre de susținători
Donația ta lunară ne ajută să planificăm și să continuăm să informăm corect și echidistant
Donație singulară
Donează o singură dată pentru susținerea jurnalismului de calitate

Plată sigură și protejată
Contribuția ta face diferența
Ne ajuți să rămânem independenți și să aducem informații de care ai nevoie
Articol recomandat
FOTO Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte
Un cuplu cazat într-un hotel de trei stele din Eforie Nord susține că a găsit mucegai, praf și instalații sanitare deteriorate. Imaginile au fost publicate online, iar turiștii cer verificări din partea ANPC. Turiștii susțin că au descoperit o cameră cu numeroase probleme de igienă și întreținere, iar după ce au cerut schimbarea acesteia, spun […]
Revoltă după o cazare în Eforie Nord. Un cuplu susține că a găsit mucegai și mizerie într-un hotel de trei stele, deși a plătit 350 de lei pe noapte
Comentarii
  • reclama la femicid

    :))))))))))))))

  • U🏳️‍🌈S🏳️‍⚧️R🦄

    Este banal de usor sa polarizam societatea: in legislatia RO era deja trecut faptul ca toti sunt egali in fata legii, ca femeia si barbatul au drepturi si obligatii egale in statul RO, dar daca facem femeia mai egala, clasa protejata…😂

  • La ce virsta a facut-o mama pe fiica ?

  • Desigur, inainte de fapta a avut loc o convorbire printr-un TELEFON MOBIL.

  • Prea mult Podu Iloaiei, prea mulți oameni bronzați de soarele arzător al Indiei, prea multe cefe groase, prea mulți burtoși, prea mulți maneliști și prea multe telenovele otomane. Și ceea ce este prea mult, după cum bine se știe, dăunează GRAV sănătății.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

`
`
BZI - Editia Digitală - pdf
11 iulie 2026
11 iulie 2026