La final de ediție, babetele bârfitoare vă prezintă una nouă despre un fost baștan din târg, care a fost șăf pe la camera de vânzări, pre numele lui Mișu Falsov. Cică, de când a intrat la mititica, fiicele fostului advocat din târg plătesc bani grei în fiecare lună, ca taxă de protecție. Gurile rele spun că lovelele sau bunurile (țigări bune, mâncărică – de asemenea) se duc la pârnăiașii cu care intră în contact Mișu.
Din câte se aude, cică Falsov le-ar fi cerut fiicelor să sară cu lovele, pentru că, în caz contrar, colegii de cămeruță îl vor lua la împins vagoane, cum s-ar zice. Acu’, babetele bârfitoare nu știu dacă lui Mișu îi e frică de bataie sau de alte lucruri, care pot fi considerate mai grave… Și, uite-așa, cică fiicele lui au pus mână de la mână și, în fiecare lună, trec pe la pârnaie să îi lase șpăguța pentru colegi!