Moartea femeii în accidentul cumplit de pe Pasarela Bucium a lăsat în urmă o durere greu de descris, mai ales pentru familia îndurerată. Fiica victimei, Iolanda Enachi, funcționar în cadrul compartimentului de Asistență Socială Bârnova, primește în aceste momente sprijinul colegilor, care au transmis un mesaj public plin de emoție.
„Cu profundă tristețe am aflat despre tragicul accident de pe pasarela Bucium, în urma căruia și-a pierdut viața mama colegei noastre, Iolanda Enachi, din cadrul compartimentului de Asistență Socială Bârnova.
Întreg colectivul Primăriei Bârnova este profund marcat de această veste dureroasă. Sunt momente în care cuvintele sunt prea mici pentru a cuprinde suferința, iar durerea unei pierderi atât de grele nu poate fi alinată ușor.
Suntem alături de colega noastră, de familia îndurerată și de toți cei care au cunoscut-o, transmitând sincere condoleanțe și gânduri de mângâiere în aceste clipe de grea încercare sufletească.
DUMNEZEU SĂ O ODIHNEASCĂ ÎN PACE ȘI LUMINĂ!”, transmit colegii fiicei sale.
Reamintim faptul că un accident rutier grav a avut loc în municipiul Iași, unde un autoturism a căzut de pe Pasarela Bucium în urma impactului cu un TIR. Din nefericire, șoferița a murit. Trupul neînsuflețit a fost ridicat de reprezentanții serviciilor medico legale.
Arestat primarul! Pasajul era după termenul legal de uzura! Jos idiotul de Mihăiță!
primaria iasi a preluat podul in 2019, 2 ani de licitatii 5 ani refuz aviz demolare partiala de cfr, citim istorie sau mancam rahat zilnic domnule calcator pe morti usanu’
hopa bugetara, votanta CALIN GEORGESCU