Gest extrem din gelozie! Un bărbat și-a înjunghiat soția, apoi a vrut să se sinucidă! Incidentul șocant a avut loc aseară, 11 iunie 2026, în Bacău, unde un bărbat în vârstă de 52 de ani a încercat să își omoare soția, după care a încercat să își curme și el viața. Amândoi au fost transportați de urgență la spital cu răni grave.
Gest extrem din gelozie!
Gest extrem din gelozie într-o familie din Bacău. Într-un acces de furie, un bărbat și-a înjunghiat soția în spate, iar după ce a realizat ce a făcut, a încercat să se sinucidă. Familia era cunoscută pentru scandalurile repetate, susțin vecinii. Cei doi au fost transportați de urgență la spital, cu răni severe. Deși pe numele bărbatului fusese emis un ordin de protecție, acesta locuia sub același acoperiș cu soția lui, notează stirilekanald.ro.
Anchetatorii continuă cercetările pentru a stabili circumstanțele exacte ale incidentului domestic și vor decide măsurile împotriva agresorului, care a fost la un pas să își ucidă soția. După audierea celor doi soți și a martorilor, procurorul criminalist va stabili ce măsură va lua faţă de agresor. Prima variantă luată în calcul de anchetatori este tentativa de omor, caz în care suspectul poate sta 10 ani în spatele gratiilor, dacă va fi găsit vinovat.
O crimă în familie a avut loc recent în satul Căpriana. Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost atacat de partenera de viață cu un obiect tăietor. Femeia consumase băuturi alcoolice înainte de a săvârși fapta.
Încă un caz șocant într-o familie din străinătate
Recent, o altă crimă în familie a șocat o lume întreagă. Un tată din Los Angeles și-a împușcat mortal cei doi copii apoi s-a sinucis. Bărbatul și-a împușcat cei doi copii, apoi a tras spre soția lui, dar aceasta a reușit să scape. După aceea, agresorul și-a luat viața. Totul s-a petrecut în văzul musafirilor, la o petrecere organizată pentru bunica gemenilor.
Invitații de la petrecere au fost în stare de șoc și au avut nevoie de îngrijiri medicale. O femeie s-a prăbușit lângă ambulanță, afectată profund de ceea ce a văzut. La petrecere erau prezenți rude, prieteni, colegi de muncă, vecini, toți șocați de fapta oribilă a bărbatului. Tragedia a șocat o comunitate întreagă din Los Angeles. Nimeni nu poate înțelege de ce bărbatul a recurs la gestul oribil și și-a împușcat mortal copii, a tras asupra soției sale apoi s-a sinucis.
Încă o tragedie a șocat lumea. Un român și o italiancă sunt acuzați că și-au ucis bebelușul. Micuțul a fost născut acasă și nu a primit îngriiri medicale. Bebelușul nu ar fi beneficiat de îngrijriile necesare nici în timpul nașterii, nici după. Femeia a decis să nască acasă, folosind metoda naștere lotus. A lăsat cordonul ombilical netăiat pentru a se usca, însă, starea bebelușului s-a agravat și abia atunci părinții l-au dus la Spitalul Fatebenefratelli din Roma. Din păcate, medicii nu l-au mai putut salva. Bebelușul de doar două săptămâni s-a stins după un stop cardiorespirator provocat de o meningită. Infecția din corpul micuțului ar fi apărut după ce lichidul amniotic a ajuns în plămânii nou-născutului.